Uczniowie Goszczyńskiego mają dostęp do cyfrowych publikacji

Dodał: admin 24 września 2021 21:07

I Liceum Ogólnokształcące im Seweryna Goszczyńskiego przystąpiło do ogólnopolskiego projektu ACADEMICA. To cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, która  pozwala na dostęp do ponad 3 milionów publikacji zgromadzonych w zasobach Biblioteki Narodowej.

Academica

 

Academica pozwala na dostęp do pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich, lektur szkolnych oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców. Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, w rozwijaniu zainteresowań, w przygotowaniach do olimpiad i konkursów oraz egzaminu dojrzałości.Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl. Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w bibliotece szkolnej, na przeznaczonym do tego celu komputerze.


Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika https://academica.edu.pl/static/Podrecznik-czytelnika-CWPN-Academica.pdf i u bibliotekarzy.


Odwiedź  bibliotekę szkolną i sprawdź, jak ogromne możliwości wyszukiwania i dostępu do wiedzy daje system academica.edu.pl.