IV miejsce chłopców w wojewódzkich sztafetowych biegach przełajowych!

Dodał: admin 26 października 2021 20:51

Tegoroczna aura wynagrodziła przełajowcom chłód, deszcz i śnieg często towarzyszący im podczas sportowych zmagań. Przy pięknej pogodzie na nowotarskim lotnisku spotkało się 25 szkolnych drużyn – 13 dziewcząt i 12 chłopców. Ze względu na pandemię ograniczono jednak do połowy ilość uprawnionych do rywalizacji. Startowali tylko mistrzowie powiatów. Zmniejszono również liczebność członków reprezentacji z 10 do 6. Stawką zawodów był awans do krajowego finału.

 

Sztafeta21

 

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszych chłopców. Zajęli czwarte miejsce. Jest to pierwszy, w roku szkolnym 2021/2022, wkład do punktacji za udział w wojewódzkich finałach. Przebieg całorocznej rywalizacji na tym szczeblu odnotowuje Małopolski Szkolny Związek Sportowy.Nasi reprezentanci rozpoczęli od ósmej pozycji po pierwszej zmianie. Przebieg wspinaczki do końcowego czwartego miejsca był bardzo krótki, ale dynamiczny. Drugi uczestnik naszej sztafety Szymon Jarkiewicz oddał pałeczkę sztafetową jako szósty. Trzeci z kolei Kamil Wojciak wyprowadził licealistów na czwarte miejsce. Od tego momentu rozpoczęła się uporczywa walka o zmniejszenie odległości do najbliżej biegnącego rywala. Damian Kasperek i Jakub Gocał byli momentami tuż za jego plecami. Biegnący, jako ostatni Karol Zahora, rozpoczął szaloną pogoń, odrobił na swoim odcinku około 60 metrów, niestety, do trzeciego miejsca zabrakło mniej niż pół metra! Szczęśliwymi zwycięzcami tego niezwykle wyrównanego pojedynku byli uczniowie PZ nr 2 w Oświęcimiu. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ZSS w Nowym Sączu, drugie ZS nr 1 w Bochni.


Nasi licealiści wystąpili w składzie: Jan Rzadkosz, Szymon Jarkiewicz, Kamil Wójciak, Damian Kasperek, Jakub Gocał, Karol Zahora. Opiekę pełniła mgr Joanna Jethon – Sułkowska nauczycielka wychowania fizycznego.


 Kartka z historii


Uzyskany rezultat należy zaliczyć do bardzo udanych. Czwarte miejsce chłopców w sztafetowych biegach przełajowych to wyrównanie najlepszego osiągnięcia w historii startów w województwie małopolskim (od roku 1999). Tak samo zakończyły się finały wojewódzkie w roku 2009, sceneria była podobna. Biegnący na ostatniej zmianie Robert Bieda, najlepszy (od roku 1974) średniodystansowiec Liceum, po niesamowitej pogoni, odrobił stratę ponad 100 m, wyprzedził trzech rywali i przegrał dosłownie o włos. 28.10 2009 r. na nowotarskim lotnisku drużyna wystąpiła w składzie: Norbert Bieda, Maciej Filipowicz, Krzysztof Grzeszczak, Bartosz Grzesiak, Janusz Sarna, Jakub Szewczyk, Krzysztof Pawlikowski, Daniel Mastalski, Maciej Miętus, Robert Bieda, nauczyciel mgr Piotr Jabłoński.