XX edycja Olimpiady Znajomości Afryki

Dodał: admin 21 listopada 2021 22:32

Olimpiada Znajomości Afryki jest trójstopniową olimpiadą tematyczną organizowaną zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002. Jej celem jest promocja kontynentu afrykańskiego ze zwróceniem szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie uczy tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie oraz uwrażliwia na inne narody i kultury.

Serdecznie zachęcamy do udziału w XX edycji Olimpiady Znajomości Afryki! Zapisy osobiście lub za pośrednictwem dziennika librus u p. W. Grzybka lub u ks. Michała – czas do końca listopada 2021.

Link do regulaminu i do literatury na olimpiadę:

Terminarz 2021/2022

Olimpiada Znajomości Afryki w roku szkolnym 2021/2022 będzie przebiegała tradycyjnie w trzech etapach.

Etap I (szkolny) - 6 XII 2021 r.

Etap II (wojewódzki) - 28 II 2022 r.

Etap III (centralny) - 6-7 IV 2022 r.