Ranking Liceów Ogólnokształcących 2022 – Goszczyński po raz dziewiąty ze srebrną tarczą!

Dodał: admin 17 stycznia 2022 10:05

Już po raz dwudziesty czwarty Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przygotowała dwa główne rankingi szkół średnich: liceów oraz techników. Do tegorocznej edycji, obejmującej licea, zakwalifikowało się 1256 placówek ((spośród 2270 działających w kraju), które musiały spełnić odpowiednie kryterium: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Zgodnie z postanowieniem Kapituły licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Srebrna tarcza Perspektywy 2022

Niezwykle ważnym osiągnięciem jest uplasowanie się I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu na 261 miejscu w skali całej Polski (w porównaniu do zeszłego roku to skok o 69 pozycji) oraz na 24 miejscu w województwie. Ponadto warto zaznaczyć, iż nasza szkoła dzięki wytrwałej i ciężkiej pracy nauczycieli i uczniów (a był to rok przecież bardzo trudny), osiągnęła pierwsze miejsce wśród liceów powiatu nowotarskiego, tatrzańskiego i suskiego.

Wszystkim gratulujemy sukcesu!

Zainteresowanych odsyłamy do źródła: