Uczniowie Goszczyńskiego w finale Olimpiady “Losy żołnierza…”

Dodał: admin 14 marca 2022 19:21

Z dumą informujemy, że aż siedmioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu awansowało do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym roku temat przewodni konkursu dotyczy lat 1531-1683 (od Obertyna do Wiednia).

Pomimo niezwykle wysokiego poziomu trudności części okręgowej, cała siódemka z bardzo dobrymi wynikami dostała się do finału, w którym zawalczy o 100% z egzaminu maturalnego z historii i ułatwioną drogę na wymarzone kierunki studiów.

Wśród uczestników finału olimpiady znaleźli się: Aneta Zając i Andrzej Mąka z kl. 3Dg, Tomasz Mościcki z kl. 3Cg, Mateusz Obrusik i Jakub Średniawa z klasy 3D oraz Kacper Morawa i Szymon Zawadzki z kl. 2D.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim finale!

Opiekunami dydaktycznymi uczniów są mgr Aneta Borkowska i mgr Katarzyna Sikora.