Zwycięska Italofonia 2022

Dodał: admin 11 kwietnia 2022 19:54

07 kwietnia 2022r. pięćdziesięciu uczniów z naszego liceum uczestniczyło w wyjątkowym wydarzeniu, jakim była Italofonia 2022 zorganizowana w formie zdalnej przez Koło Naukowe Miłośników Kultury Włoskiej „Dolce far tutto” Filologii Romańskiej Uniwersytetu Śląskiego. Celem tego niezwykłego spotkania było propagowanie wiedzy na temat języka i kultury Włoch oraz rozwijanie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a szkołami średnimi województwa śląskiego i województw ościennych. W sumie udział w tym przedsięwzięciu wzięło ponad 600 uczniów. Imprezę zaszczycili swoją obecnością m. in:

Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Włoch w Polsce Aldo Amati

Prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Prof. UŚ Katarzyna Trynda

Dyrektor Filologii Romańskiej dr hab. Prof. UŚ Andrzej Rabsztyn

Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie Ugo Rufino

Zwycięska Italofonia 2022

Tegoroczny temat brzmiał: „Z ziemi włoskiej do Polski” i składał się z cyklu wykładów w języku polskim oraz włoskim. Podsumowaniem był quiz sprawdzający wiedzę uzyskaną podczas wykładów. Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły znalazło się w zwycięskiej trójce: Karol Pojedyniec z kl. 3D oraz Jan Wida z kl. 2C. Serdecznie gratulujemy!

Koordynatorem wydarzenia w naszej szkole była pani mgr Magdalena Smreczyńska.