I Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego

Dodał: admin 21 kwietnia 2022 15:41

W dniu 08.04.2022 r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego. Jego organizatorami było nasze liceum oraz zaprzyjaźnione Liceum Ogólnokształacce im. Oswalda Balzera w Zakopanem. Uczniowie sprawdzili swe umiejętności na dwóch poziomach: klasy 1 i 2 na poziomie A2 i klasy 3 i 3 po gimnazjum na poziomie B1. Pytania dotyczyły słownictwa, gramatyki a także wiedzy o wybranym kraju hiszpańskojęzycznym – Argentynie. W imprezie wzięło udział 40 uczniów z obu szkół.

I Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego

Podczas sprawdzania prac konkursowych przez komisję, odbył się niezwykle interesujący wykład o. dr Piotra Sokołowskiego o Argentynie. Ksiądz Piotr to wieloletni misjonarz, który w latach 1993-1997 pracował w parafii Rafael Calzada oraz jako rejonowy duszpasterz młodzieży na parafii św. Jana Bosco w Cutral-Có, również w rezerwatach Indian Mapuche.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody, a każdy uczestnik pamiątkowy kubek z logo konkursu.

Kategoria 1 – klasa 1 i 2

1 miejsce: Amelia Polak LO im. S. Goszczyńskiego (kl. 1F)

2 miejsce: Natalia Biernat LO im. S. Goszczyńskiego (kl. 2F)

3 miejsce: Magdalena Błońska LO im. O. Balzera

Kategoria 2 – klasa 3 i 3 po gimnazjum:

1 miejsce: Aleksandra Motak LO im. O. Balzera

2 miejsce: Jacek Gizak LO im. O. Balzera

3 miejsce: Paulina Socha LO im. O. Balzera oraz Małgorzata Szerszeń LO im. S. Goszczyńskiego (kl. 3F)

Nasi sponsorzy to: Tatrzańska Izba Gospodarcza,  Termy Chochołowskie, Urząd Miasta Zakopane, Bank Spółdzielczy w Czarnym Dunajcu, Rada Rodziców LO im. S. Goszczyńskiego  oraz ks. Marek Łabuzek. Koordynatorami konkursubyli mgr Maria Jarończyk, mgr Ewelina Knap, o. dr Piotr Sokołowski i mgr Kinga Szpuler.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok