51 Olimpiada Biologiczna

Dodał: admin 22 kwietnia 2022 09:46

Zawody II stopnia 51 Olimpiady Biologicznej 2021/2022 odbyły się 22 stycznia 2022 roku w Krakowie. Konkurs ten jest zdecydowanie najbardziej prestiżowym i najtrudniejszym konkursem biologicznym dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Tego roku do etapów okręgowych w całej Polsce zakwalifikowało się 663 uczestników. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klasy 3h o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym: Ewelina Spytkowska i Kajetan Olcoń. Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, Ewelina i Kajetan uzyskali pozytywny wynik w teście z etapu szkolnego, a także przygotowali prace badawcze na temat:

Ewelina Spytkowska: „Obserwacja stopnia wybarwienia liści drzew: klonu zwyczajnego (Acer platanoides L.), Lipy drobnolistnej (Tilia cordata Mill.) oraz brzozy brodawkowatej (Betula pendula) w zależności od siedliska w miejscowości górskiej Jabłonka”.

Kajetan Olcoń: „Występowanie określonych typów plech porostów w wybranych siedliskach miejscowości Białka Tatrzańska”

Uczniom gratulujemy bardzo wysokich wyników! Opiekunem uczniów była dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło.