Ewelina Spytkowska w etapie ogólnopolskim Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee” 2022

Dodał: admin 22 kwietnia 2022 15:44

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Ewelina Spytkowska z klasy IIIh o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym została laureatem etapu regionalnego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee” dla uczniów szkół średnich i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego tego konkursu.

Etap ogólnopolski konkursu odbył się 2 kwietnia 2022 roku w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie i składał się z dwóch części: teoretycznej (test pisemny) i części praktycznej (rozpoznawanie wskazanych struktur na zdjęciach preparatów neurobiologicznych makroskopowych i mikroskopowych).

Ewelina wykazała się ogromną wiedzą w zakresie neurobiologii. Konkurs ten jest konkursem bardzo trudnym. Wymaga on od uczniów szczegółowej wiedzy na temat anatomii i fizjologii układu nerwowego oraz chorób układu nerwowego.

Ewelinie serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu! Opiekunem uczennicy była nauczycielka biologii dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło.