Zobaczyć matematykę na różne sposoby

Dodał: admin 22 czerwca 2022 09:30

Mimo poinformować, że uczennica naszej szkoły Blanka Pilawa (kl.1e) została laureatką XIV edycji konkursu  "Zobaczyć Matematykę" organizowanego przez Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie.

Blanka wzięła udział w wersji artystycznej konkursu, została zakwalifikowana przez jury do finału i znalazła się w gronie dwunastu laureatów tegorocznej edycji konkursu.  Uczennica za swój obraz pt. „36 dni dla świata” uzyskała nagrodę II stopnia. Konkurs "Zobaczyć Matematykę" ma na celu propagowanie matematyki za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie pracy artystycznej, nawiązując tym samym do zagadnień związanych z matematyką w wybranej technice malarskiej czy rysunkowej na dowolnym materiale. Przygotowana praca powinna w niekonwencjonalny sposób propagować królową nauk.W konkursie "Zobaczyć Matematykę" biorą udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Opiekunem uczennicy była mgr Krystyna Podkanowicz. Gratulujemy Blance matematycznej percepcji i talentu artystycznego!

Zobaczyć matematykę na różne sposobyLink do wyników konkursu