VII Bieg po Oddech

Dodał: admin 9 września 2022 15:13

Pięć kilometrów mieli do pokonania uczestnicy siódmego ulicznego Biegu po Oddech w Zakopanem. Blisko 600 osób z różnych stron Polski, wystartowało, by wesprzeć chorych na mukowiscydozę. Wśród zawodników byli nasi uczniowie i absolwenci. Część naszej młodzieży włączyła się również w organizację i przebieg całego charytatywnego wydarzenia. Na trasie biegu obecna była wielokrotna medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym: Justyna Kowalczyk, która jest od kilku lat ambasadorką całej imprezy sportowej. Na podium całego biegu stanęły dwie nasze absolwentki: Joanna Pęksa i Daria Kowalska, zajmując w swojej kategorii wiekowej odpowiednio I i III miejsce. Warto dodać, że organizatorem całego przedsięwzięcia jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oddział w Rabce Zdrój.

VII Bieg po Oddech

Dziękujemy bardzo naszym uczniom i absolwentom za udział w tym wydarzeniu oraz za ich poświęcony czas i zaangażowanie w pomaganie innym.