Poznać znaczy zrozumieć - projekt „Religie świata: judaizm”

Dodał: admin 8 listopada 2022 17:33

W połowie października uczniowie klas II b i II d wraz z opiekunami: p. Marią Ciężobką, p. Wojciechem Grzybkiem i ks. Michałem Dziedzicem odwiedzili Kazimierz - żydowską dzielnicę Krakowa. Młodzież uczestniczyła w wykładzie nt. zwyczajów i tradycji wyznawców judaizmu połączonego z pokazem Tory, mezuzy i stroju. Uczniowie mogli też zobaczyć Starą Synagogę, która kiedyś była miejscem kultu gminy żydowskiej, a obecnie pełni rolę muzeum. Licealiści mieli okazję być w miejscach, które związane są z religią Mojżeszową – zwiedzili jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich w Europie oraz Synagogę Remuh. Dzięki spacerowi z przewodnikiem poznali znacznie lepiej tę część Krakowa.

Poznać znaczy zrozumieć - projekt „Religie świata: judaizm”

Taka forma wycieczki szkolnej – przedmiotowej będzie doskonałym uzupełnieniem wiadomości na temat judaizmu prezentowanego na lekcjach religii w ramach projektu „Religie świata”, a także doskonałym uzupełnieniem i ilustracją do lekcji historii a także języka polskiego.