Paczka dla Kombatanta 2022

Dodał: admin 21 grudnia 2022 21:06

Po raz siódmy w naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz polskiego kombatanta na Kresach Wschodnich. W każdej przygotowanej paczce znajdowały się długoterminowe produkty chemiczne i spożywcze oraz kartki świąteczne z życzeniami. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zebrali i przygotowali 14 takich podarunków!

Paczka dla Kombatanta 2022

Organizatorem Ogólnopolskiej Akcji Świątecznej „RODACY BOHATEROM” jest Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN – „Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, pozostali po wojnie za wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych.”

Dlatego też zaangażowanie nas – Polaków jest nieocenioną pomocą dla tych, którzy oddali swoją młodość, abyśmy żyli w wolnym kraju. Udział w takich akcjach na pewno rozwija, kształtuje i uczy młodzież patriotyzmu, szacunku i wrażliwości, obdarowanym zaś pozwala radośniej i lepiej spędzić święta.

Dziękujemy za udział w akcji całemu Gronu Pedagogicznemu oraz klasom: I a z wychowawcą p. Magdą Smreczyńską, I f z wychowawcą p. Ewą Kolasą II c z wychowawcą p. Marią Kopeć, II d z wychowawcą p. Marią Ciężobką, , III a z wychowawcą p. Zofią Łukasz, III b z wychowawcą p. Grzegorzem Klagiem, III d z wychowawcą p. Katarzyną Sikorą.

Opiekunami akcji byli ks. Michał Dziedzic oraz p. Wojciech Grzybek.