IX Edycja Serce od Hospicjum… Serce dla Hospicjum..

Dodał: admin 16 lutego 2023 15:46

W Dzień św. Walentego na nowotarskim rynku odbyła się akcja “Serce dla Hospicjum”. Uczniowie I LO i Zespołu Szkół Technicznych rozdawali papierowe serca origami zachęcając nowotarżan i turystów do wsparcia działalności charytatywnej.

IX Edycja Serce od Hospicjum

Tradycyjnie jak co roku, po pamiątkowym zdjęciu, nowotarska młodzież wyruszyła ulicami naszego miasta, by dzielić się z napotkanymi ludźmi sercami origami, balonikami i dobrym nastrojem. Uczniowie zachęcali do wpłat 1,5% podatku na Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, w którym nieuleczalnie chorym dzieciom zapewnia się spokój i opiekę, a ich rodzinom wsparcie i pocieszenie.

Organizatorem przedsięwzięcia był działający w "Goszczyńskim" Szkolny Wolontariat Młodzieżowy, który od lat współpracuje z Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie. Przygotowania do akcji trwały już od początku stycznia - wtedy społeczność szkolna z Goszczyńskiego, ZSTiP oraz Szkoły Podstawowej nr 11 rozpoczęła tworzenie serduszek origami. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez wytrwałości i ciężkiej pracy nauczycieli, a w szczególności opiekunów Szkolnego Wolontariatu - ks. Michała Dziedzica i mgr Wojciecha Grzybka, którym bardzo dziękujemy za determinację i wielkie serce!

Piszą także o nas tutaj https://podhale24.pl/galerie/galeria/27532