Wielkopostny Dzień Skupienia

Dodał: admin 5 kwietnia 2023 11:50

Uczniowie z naszego Szkolnego Wolontariatu Młodzieżowego wzięli udział w wielkopostnym dniu skupienia dla młodzieży szkół średnich zatytułowanym "Wstań" w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Organizatorem tego wydarzenia było Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.
Na początku mogliśmy wysłuchać konferencji, którą wygłosił Jan Mela, znany jako pierwszy w historii człowiek z niepełnosprawnością, który zdobył oba bieguny Ziemi. W jego wypowiedzi wielokrotnie przewijał się temat naszego zaufania do Boga, które jest tak ważne a zarazem bardzo trudne. Następnie udaliśmy się na „Targi Wspólnot”, podczas których można było m. in. poznać i dowiedzieć się czegoś nowego o wspólnotach dla młodzieży, takich jak Grupy Apostolskie, Oaza czy KSM lub porozmawiać z członkami wolontariatów misyjnych.
Potem uczestniczyliśmy w adoracji najświętszego sakramentu, a następnie mszy świętej, której przewodniczył bp Robert Chrząszcz. Biskup w swojej homilii zwrócił uwagę na to co powinno dla nas oznaczać "Wstań", czyli obudź się, bądź świadomym chrześcijaninem i każdego dnia przybliżaj się do świętości.

Wielkopostny Dzień Skupienia
Wielkopostny dzień skupienia był dla nas dobrą okazją do zatrzymania się na chwilę i dokonania przemyśleń.