„Pamięć o Ravensbrück”

Dodał: admin 24 kwietnia 2023 18:29

21 kwietnia 2023 odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obozowej Więźniarek Ravensbrück „To tylko zbyt wcześnie dotknęło mnie cierpienie…” skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych, a organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zakopanem..

Współorganizatorem konkursu był Urząd Miasta Zakopane, a Patronat Honorowy objął Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Zgodnie z Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 marca 2011 r., kwiecień został ustanowiony miesiącem pamięci o ofiarach niemieckiego nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego KL Ravensbrück. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tych tragicznych wydarzeniach, szczególnie w czasach, w których przyszło nam żyć.

„Pamięć o Ravensbrück”

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z klasy 1h: Estera Gregorio: II miejsce, Jan Stoch: III miejsce, Julia Gąsienica-Groń – wyróżnienie i Szymon Serwiński – wyróżnienie. Uczniowie recytowali wiersze, które sami sobie wybrali, a nad całością czuwała pani mgr Anna Sokołowska.