Uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił w Náboju!

Dodał: admin 7 maja 2023 12:07

Náboj to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Trwają one 120 min, podczas których zawodnicy starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku zawodów organizatorzy wręczają każdej drużynie kopertę z 6 zadaniami. Za każde poprawne rozwiązanie drużyna zdobywa punkt oraz otrzymuje treść kolejnego zadania. Zawody te są rozgrywane w wielu miejscach na świecie w tym samym czasie. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny:

- seniorów w składzie: Kacper Blachut, Kajetan Kowalczyk, Urszula Mikołajczyk, Jakub Skalany, Aleksandra Smętek,

- juniorów w składzie: Michał Ćwiertnia, Patrycja Grzesiak, Patrycja Olesińska, Bartosz Pajerski, Alicja Siuta.

Uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił w Náboju!

Warto zauważyć, że konkurencja była bardzo mocna, w zawodach brali udział uczniowie najlepszych szkół z całej Polski. Serdecznie gratulujemy więc seniorom, którzy zajęli 14 miejsce w Krakowie, a w Polsce uplasowali się na 33 pozycji.