Spotkanie z kulturą gruzińską

Dodał: admin 25 maja 2023 21:07

W dniu 16 maja 2023 r. naszą szkołę odwiedziły dwie wolontariuszki z Gruzji, które przybliżyły uczniom klasy 3a oraz 3f kulturę oraz geografię swojego kraju. Dziewczyny są absolwentkami psychologii oraz studiów dotyczących praw człowieka i przebywają w Polsce od 3 miesięcy, współpracując z organizacją Eklezja. Na początku spotkania młodzież została podzielona na grupy i wzięła udział w quizie wiedzy o Gruzji, przeprowadzonym na platformie kahoot. Później uczniowie uzupełniali swoją wiedzę dzięki prezentowanym slajdom, przedstawiającym fakty geograficzne, kulinarne oraz historyczne. Na koniec zapoznali się z gruzińską muzyką. Zwieńczeniem spotkania były pytania zadawane w języku angielskim, na które nasi goście chętnie odpowiadali.

Spotkanie z kulturą gruzińską