Sukces naszych uczniów w międzynarodowym konkursie Náboj Matematyczny

Dodał: admin 22 kwietnia 2024 17:16

19 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Náboju Matematycznym, czyli w międzynarodowych zawodach matematycznych dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących szkołę. Odbywają się one w wielu miejscach na świecie w tym samym czasie. Podczas zawodów drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku każda otrzymuje sześć zadań, gdy tylko poprawnie rozwiąże którekolwiek z nich, otrzymuje nowe. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa. W tym roku w konkursie brało udział 1286 drużyn. W Polsce odbywa się on w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Białymstoku, nasz kraj wystawił 243 drużyny.

Konkurs mat

Nasze liceum reprezentowali Seniorzy i Juniorzy. Drużynę Seniorów stworzyli: Urszula Mikołajczyk oraz Jagoda Tęcza z klasy 3e, Kajetan Kowalczyk oraz Jakub Skalany z klasy 3a, Kacper Błachut z klasy 4a. Zajęli oni 4. miejsce w Krakowie, 13. w Polsce, a na świecie ulokowali się na 28. pozycji!
Drużyna Juniorów w składzie: Anita Możdżeń (klasa 1a), Michał Macioł (klasa 2a), Franciszek Bartoszko, Antoni Krążek, Norbert Obertał (kasa 2c) zdobyła 10. miejsce w Krakowie, 22. w Polsce i 67 na świecie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami uczniów są mgr Joanna Trybuła i mgr Karolina Sołtys.