naglowek - tlo

10-lecie Uczniowskiego Klubu Sportowego Gimpel Nowy Targ cd.

Dodał: admin 28 kwietnia 2015 09:29

VIII Memoriał im. Jakuba Marka w Piłce Siatkowej Kobiet

 

Komisja Sportowa Absolwentów przy UKS „Gimpel” Nowy Targ w składzie Monika Posmyk i Tomasz Kudasik, we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego Barbarą Wcisło i Piotrem Jabłońskim, przeprowadziła drugą część VIII Memoriału im. Jakuba Marka w Piłce Siatkowe- Turniej Kobiet. Uroczystość otwarcia zaszczyciła obecnością pani Danuta Marek, która przybliżyła uczestniczkom postać Syna. Śp. Jakub zginął pod Mont Blanc.W zawodach wzięło udział sześć drużyn z terenu Powiatu Nowotarskiego, w tym trzy zespoły szkolne. Turniej rozegrano w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych partii. O końcowej kolejności decydowały wyniki spotkań rozegranych zgodnie z zajętymi przez drużyny miejscami w rozgrywkach grupowych (1 z 1, 2 z 2, 3 z 3).


Los skojarzył w grupie „B” - Volley Team i dwie drużyny Absolwentek. W grupie „A” spotkały się drużyny reprezentujące szkoły: Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych i Placówek oraz I Liceum Ogólnokształcące.


Bardzo wyrównane spotkanie rozegrały reprezentantki ZSE i ZST i P . Wygrały, 2:1, dziewczęta z ZSE i po pokonaniu koleżanek z I LO, zajęły pierwsze miejsce w grupie „A”. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna ZST i P.


W grupie „B”, faworyzowany przed Turniejem zespół Volley wygrał pierwszą partię z Absolwentkami 2007 +, ale w dwóch następnych musiał uznać ich wyższość. Obie drużyny pokonały Absolwentki 2012+.


 


W finałach, mecze o 5 i 3 miejsce zakończyły się wynikami 2:0. Odpowiednio, Absolwentki 2014 wygrały z I LO, a Volley z ZSE. W spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu, dziewczęta z Zespołu Szkół Ekonomicznych stawiły dzielny opór Absolwentkom 2007 i wygrały pierwszą partię, ale w następnych lepsze okazały się przeciwniczki. Triumfatorkami Memoriałowego Turnieju zostały Absolwentki 2007!


 


Wszystkie drużyny uhonorowano pucharami i dyplomami, najlepszą zawodniczkę Katarzynę Krasińską reprezentującą Absolwentki 2007, wyróżniono statuetką. Nagrody wręczały panie Danuta Marek i Barbara Wcisło. Danuta Marek, Mama śp. Jakuba, podziękowała organizatorom, absolwentom Szkoły, nauczycielom i uczestniczkom zawodów za pamięć o Synu.


 


W zawodach uczestniczyło 38 zawodniczek. Nagrody ufundowały prywatne osoby.


 


Po oficjalnym rozdaniu nagród, rozegrano rewanżowe spotkanie pomiędzy drużynami Volley i Absolwentek 2007, i tym razem wygrały Absolwentki - 2:1 (-19, 21, 21).


 


Był to już piąty turniej w piłce siatkowej, który przeprowadził UKS „Gimpel” w jubileuszowym, dziesiątym roku działalności. Poprzednio zorganizowano Turniej z okazji 110– lecia Liceum i Gimnazjum w Nowym Targu oraz turnieje o wieloletniej tradycji – z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Sylwestrowy, VIII Memoriał im. Jakuba Marka Mężczyzn. Uczestnikami wszystkich imprez byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz absolwenci I Liceum i innych szkół z terenu Miasta Nowy Targ i Powiatu Nowotarskiego.


 


Wyniki:


grupa „A”


I LO - ZSE 0:2 (-7, -7);


ZSE – ZST i P 2:1 (9, - 9, 11)


I LO – ZST i P 0:2 (5, 8).


 


Kolejność grupy „A”:


1. Zespół Szkół Ekonomicznych
2. Zespół Szkół Technicznych i Placówek
3. I Liceum Ogólnokształcące


 


Grupa „B”


Volley – Absolwentki 2007 1:2 (11, - 9, - 10);


Volley – Absolwentki 2012 2:0 (9, 6);


Absolwentki 2007 – Absolwentki 2012 2:0 (4, 9).


 


Kolejność grupy „B”:


1. Absolwentki 2007;
2. Volley Team;
3. Absolwentki 2012.


 


Mecze finałowe:


o piąte miejsce – Absolwentki 2014 – I Liceum 2:0 (8, 8);


o trzecie miejsce – Volley – ZST i P – 2:0 (10, 8);


o pierwsze miejsce – Absolwentki – ZSE 2:1 (-10, 6, 10).


 


Kolejność:


1. Absolwentki 2007;
2. Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu;
3. Volley Team;
4. Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu;
5. Absolwentki 2012;
6. I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu.


 


 


Składy:


Absolwentki 2007: Monika Posmyk, Agata Sarna - Pohrebny, Karolina Szoblik, Katarzyna Krasińska, Joanna Rymarczyk – Panczakiewicz, Marta Rymarczyk;


 


ZSE: Paulina Kubicz, Magdalena Bryjak, Patrycja Szaflarska, Marzena Majerczyk, Weronika Morawa, Karolina Bielak, opiekun Kazimiera Rayska;


 


Volley Team: Agata Bałos, Patrycja Bałos, Sylwia Jagosz, Sabina Chmiel, Dorota Stopiak , Agnieszka Chmiel;


ZST i P: Natalia Komperda, Joanna Komperda, Angelina Czarny, Justyna Frączek, Bernadeta Błachut, Anna Waligóra, Paulina Drążek, Marzena Gubała, opiekun Bogdan Kalata;


 


Absolwentki 2012: Karolina Kula, Edyta Domalik, Ewa Borowicz, Magdalena Jurek, Katarzyna Majerczyk, Sylwia Jurkowska;


 


I Liceum: Izabela Fryźlewicz, Małgorzata Kałafut, Anna Polak, Magdalena Łojas, Aleksandra Wojtarowicz , Jadwiga Pieróg, opiekun Barbara Wcisło.


 


Sędziowie: sędzia główny Łukasz Jurek, Hubert Borowski, Tomasz Borowicz.


 


 


Więcej zdjęć i komunikat z zawodów można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=78

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności