LAUREATKA 3. MIEJSCA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PRAWA KANONICZNEGO

Dodał: admin 5 maja 2024 18:08

24 kwietnia w Warszawie, na UKSW odbył się ogólnopolski finał konkursu prawa kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Choć zakres tematyczny konkursu jest niszowy, cieszył się dużym zainteresowaniem. W finale, wśród 150 uczestników ze 100 szkół z całej Polski, wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły: Urszula Mikołajczyk i Michał Kuźmiński z 3E, Karol Wach z 3G i Elena Mniszak z 2E. Opiekunami uczestników byli p. Wojciech Grzybek i ks. Michał Dziedzic.

W czasie finału uczestnicy napisali test wielokrotnego wyboru, a także wysłuchali wykładu popularyzatorskiego wygłoszonego przez ks. dr. Jana Dohnalika pt. ,,Po co, dlaczego i skąd w Kościele prawo”.

Konkurs prawa kanonicznego

Miło nam poinformować, że nasza uczennica – Elena Mniszak - została laureatką 3. miejsca, dzięki czemu otrzymała indeks na studia na wydziale prawa kanonicznego UKSW i nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników zmagania konkursowe były fajną przygodą i ciekawym doświadczeniem.