Goszczyński dla najmłodszych

Dodał: admin 7 czerwca 2024 10:24

W ramach obchodów Dnia Dziecka I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu rozpoczęło akcję „Goszczyński dla najmłodszych”. W związku z tym grupa teatralna przygotowała spektakl autorstwa pana Krzysztofa Kokota „Albo smok, albo smog”, w reżyserii pani Anny Sokołowskiej. Ta zabawna sztuka jest wesołą interpretacją historii i postaci Smoka Wawelskiego, który stał się ofiarą paskudnego smogu.

4 i 5 czerwca w progi auli szkoły, na zaproszenie pani dyrektor Marty Sokołowskiej, zawitali na 4 przedstawienia uczniowie nowotarskich szkół podstawowych wraz ze swoimi opiekunami. Wyjątkowymi gośćmi były dzieciaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Rabce-Zdroju i silna grupa z Nowotarskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "CHATKA”, których to wizytę koordynował pan Wojciech Grzybek. Na uwagę zasługuje również fakt, że licealiści chętnie zaangażowali się w pomoc, by wszyscy bezpiecznie dotarli na II piętro, a potem spokojnie opuścili mury szkoły. To doskonałe doświadczenie pomagania.

Dla uczniów szkół podstawowych to pierwsze zapoznanie się ze szkołą, do której może w przyszłości trafią, a dla grupy z Rabki-Zdroju i z „Chatki” to na pewno doskonała rozrywka i chwila radości. Wszyscy zostali obdarowani słodkościami od Pani Dyrektor.

Akcja ta z pewnością będzie ważnym punktem w kalendarzu działań szkoły.