III Międzyszkolny Konkurs Języka Włoskiego

Dodał: admin 10 czerwca 2024 13:38

7 czerwca odbyła się już trzecia edycja konkursu zainicjowanego w roku szkolnym 2021/2022 przez nauczycielki j. włoskiego - panią Magdalenę Smreczyńską z I LO w Nowym Targu oraz panią Magdalenę Kardaś z ZSO w Jabłonce. W tym roku dołączyło do nas II LO w Nowym Targu z panią Walentyną Polańską.

Jest nam niezmiernie miło, że nasze grono się powiększa, a możliwość uczestnictwa w konkursie motywuje młodzież do efektywnej i satysfakcjonującej nauki tego pięknego języka. Tegoroczny finał, do którego zakwalifikowało się dziewięcioro uczniów został zorganizowany w I LO im. Seweryna Goszczyńskiego.Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z części słuchanej, zrozumienia tekstu pisanego oraz części gramatyczno – leksykalnej.

Oto wyniki:

1 miejsce:

- Gabriela Sikora II LO w Nowym Targu

2 miejsce ex aequo:

- Oliwia Kamoń I LO w Nowym Targu

- Aleksandra Golonka ZS w Jabłonce

- Zuzanna Zgama II LO w Nowym Targu

3 miejsce ex aequo:

- Michalina Kowalczyk I LO w Nowym Targu

- Michał Gajak II LO w Nowym Targu

- Magdalena Zaremba ZSO w Jabłonce

Wyróżnienia:

- Magdalena Bachleda – Żarska I LO w Nowym Targu

- Nikola Nowak ZSO w Jabłonce

Gratulujemy sukcesu!!!

Oczekując na wyniki konkursu nasi goście wysłuchali kilku włoskich przebojów w wykonaniu Magdaleny Bachledy – Żarskiej oraz Wiktorii Dorula. Po wręczeniu nagród przez panią dyrektor I LO Alicję Bryniarską, wszyscy finaliści zostali zaproszeni do zaprzyjaźnionego i zawsze wspierającego nasze inicjatywy PARMEZZAN Italian Street Food na degustację włoskich smakołyków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom I oraz II etapu konkursu, sponsorom nagród, zasiadającemu w jury panu Maurizio Di Paola, Magdalenie Bachledzie – Żarskiej z kl. 3C, Wiktorii Dorula z kl. 2D za przygotowanie włoskich piosenek, Michalinie Kowalczyk z kl. 3C za pomoc wszelaką, grupie j. włoskiego 2BEH oraz klasie 2C za pomoc w przygotowaniu auli oraz dekoracji na finał.

Nagrodą główną w konkursie były słuchawki JBL TUNE 520 BT o wartości 200 zł.

Magdalena Smreczyńska