Ogromny sukces ucznia Goszczyńskiego w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej 2024!

Dodał: admin 11 czerwca 2024 18:59

W kwietniu 2024 roku w budynku Głównej Siedziby Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej LabTest 2024. W etapie tym uczestniczył uczeń naszego liceum z klasy 3e o profilu biologiczno-chemiczno-matematyczny Michał Kuźmiński, który odniósł wielki sukces i zajął w całym konkursie II miejsce.

Etap finałowy odbywał się w formie ustnej. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania z zakresu: chemii klinicznej, genetyki, immunologii, parazytologii oraz biochemii. Na zakończenie zmagań finałowych wszyscy zostali zaproszeni do Laboratorium Centralnego Diagnostyka S.A. w Warszawie.

Konkurs Lab Test jest organizowany w celu zainteresowania uczniów zawodem diagnosty laboratoryjnego oraz upowszechnienia wiedzy na temat diagnostyki i profilaktyki jednostek chorobowych. Organizatorami konkursu są Studenckie Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych UMW, CM UMK, UMLub, UJ CM, WUM, UMB, GUMed, SUM, UMP, PUM, UMED Łódź, działające jako organizacje studenckie Uniwersytetów Medycznych z całej Polski, na których odbywa się kształcenie na kierunku Analityka Medyczna.

Michałowi gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach i olimpiadach! Michał na co dzień pracuje pod opieką nauczycielki biologii dr Katarzyny Grobarczyk-Piekło.