Rozwiń Myśl

Dodał: admin 30 kwietnia 2015 15:44

W 15. rocznicę śmierci ks. prof. J. Tischnera Stowarzyszenie Drogami Tischnera ogłosiło konkurs ROZWIŃ MYŚL inspirowany myślą księdza profesora Józefa Tischnera. Konkurs jest częścią projektu CZYTAM, WIĘC JESTEM! CZYTAMY POLSKICH FILOZOFÓW - JÓZEF TISCHNER, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizatorami projektu są: Instytut Myśli Józefa Tischnera, Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. księdza Józefa Tischnera, Stowarzyszenie SiemachaNagrodę Specjalną Przewodniczącego Jury otrzymała Katarzyna Galica za wywiad Góry to był mój dom. Anna Stachura zajęła drugie miejsce za esej Małe królestwa, a Karolina Żółtek trzecie za Lustra.


I LO im. S. Goszczyńskiego zostało wyróżnione specjalnym dyplomem, które na ręce nauczycielki odpowiedzialnej za eliminacje szkolne, Katarzyny Żmudy, wręczył pan wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Andrzej Wyrobiec.


Warto wspomnieć, że w konkursie wzięło udział aż 86 uczniów, co pozwala mieć nadzieję, że filozofia naszego Absolwenta jest ciągle żywa wśród Jego młodszych koleżanek i kolegów.


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=79

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl