Rekord Szkoły Jakuba Złahody!

Dodał: admin 19 maja 2015 19:24

Trójmecz lekkoatletyczny województw Podkarpackiego Świętokrzyskiego i Małopolskiego w kategorii juniorów młodszych. VII Memoriał Trenerów.

Na stadionie AWF w Krakowie, jedynym, z prawdziwego zdarzenia, obiekcie lekkoatletycznym w Województwie Małopolskim, odbyła się inauguracja sezonu letniego w ramach, mających kilkuletnią tradycję - Memoriału Trenerów i Trójmeczu Lekkoatletycznego Juniorów Młodszych. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z sześciu województw, ponad 600 osób.

W meczu juniorów młodszych, do punktacji zaliczano miejsca zajęte przez dwóch najwyżej sklasyfikowanych reprezentantów województwa. Zwycięsko z tej towarzyskiej rywalizacji wyszło Województwo Małopolskie. Z przyjemnością odnotowujemy, że do sukcesu przyczynili się zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ. Krzysztof Kosakowski wygrał pchnięcie kulą, a Julia Krempaska zajęła piąte miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki.

Pozostali nasi młodsi juniorzy zajęli, w swojej kategorii wiekowej, następujące miejsca:

4. Krzysztof Kosakowski w rzucie dyskiem; 6. Klaudia Kmin w pchnięciu kulą; 8. Sabina Krupa w pchnięciu kulą; 8. Dawid Pulit w biegu na 1500 metrów; Kamil Jaworski – 12. na 400 metrów, 16. na 200 metrów; Magdalena Jaróg – 12. na 200 metrów, 25 na 100 metrów.

Juniorzy, w kategorii wiekowej 1996-97, uplasowali się na następujących miejscach: 2. Jakub Złahoda w biegu na 600 metrów; 6. Adrian Sobolak w skoku w dal; Szymon Waksmundzki – 7. na 200 metrów, 9. na 100 metrów; Magdalena Wysoczyńska – 2. w skoku w dal, 11. w biegu na 100 metrów.

Jakub Złahoda ustanowił rekord Szkoły w biegu na 600 metrów – 1:30.49. Gratulujemy! Poprzednim rekordzistą był Oskar Nowak, rezultat 1:31.01 uzyskał na Mitingu Lekkoatletycznym „Witaj Szkoło” 29.08.2013 r. w Sosnowcu.

Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=83