7 marca 2026 roku w Krakowie na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego- Collegium Medicum odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej LabTest 2026. Udział w tym etapie wzięli nasi uczniowie: z klasy 1e - Małgorzata Chowaniec, 3g - Kalina Tęcza i Paweł Potoczak, 3e - Jan Sobolewski, 3b - Małgorzata Węgrzyn i Barbara Dudłak. 
W konkursowych zmaganiach wspaniały sukces odniosła Małgorzata Chowaniec, która zajęła drugie miejsce w etapie okręgowym.
Konkurs ten jest organizowany w celu zainteresowania uczniów zawodem diagnosty laboratoryjnego oraz upowszechnienia wiedzy na temat diagnostyki i profilaktyki jednostek chorobowych.
Organizatorami konkursu są Studenckie Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych UMW, CM UMK, UMLub, UJ CM, WUM, UMB, GUMed, SUM, UMP, PUM, UMED Łódź, działające jako organizacje studenckie Uniwersytetów Medycznych z całej Polski, na których odbywa się kształcenie na kierunku Analityka Medyczna.
Podczas etapu okręgowego uczniowie pisali test z wiedzy a także rozwiązywali test praktyczny polegający na rozpoznawaniu 10 preparatów mikroskopowych.
Konkurs obejmował następujące dziedziny wiedzy: genetyka, parazytologia, biochemia kliniczna, biochemia, mikrobiologia, hematologia, toksykologia, immunologia, analityka ogólna, serologia.
Podczas konkursu uczniów wspierały nauczycielki biologii dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło i mgr Monika Jurczak.