Goszczyński na luzie

Dodał: admin 25 czerwca 2015 19:28

W I LO im. Seweryna Goszczyńskiego, jak co roku w ostatnim tygodniu przed wakacjami uczniowie i nauczyciele postanowili się wyluzować. W programie Dnia Luzu Szkolnego, przygotowanego przez Samorząd Uczniowski, znalazły się imprezy sportowe, turniej w e-sporcie i III gala rozdania Sewerynusów.

Tradycyjnie, rozegrano towarzyski mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. W tym roku nauczyciele okazali się lepsi od uczniów, w dwóch meczach z reprezentacjami  klas 2 h i 1h, profesorowie wygrali 2:0.

W piłce nożnej w pierwszym meczu nauczyciele pokonali reprezentację dziewcząt 4:1, zaś w drugim meczu zostali pokonani przez reprezentację klasy 2a 1:2. Mecz pomiędzy reprezentacjami klas 2a i 2g zakończył się wynikiem 2:1.

Mecze to nie jedyne atrakcje, jakie miały miejsce w budynku sali gimnastycznej. Żeńska część naszej społeczności uczniowskiej mogła także wziąć udział w zajęciach karate - samoobrona dla dziewcząt, prowadzonych przez drugoklasistki Paulinę i Karolinę. Zajęcia w szkolnej siłowni, prowadzone przez ucznia klasy II Kubę, przyciągnęły nie tylko chłopaków - wśród uczestników znalazły się również dziewczęta. Jak widać, nie tylko chłopcy chcą być macho.

Żeby dopełnić różnorodności, odbyły się także zajęcia z naszą absolwentką, reprezentantką Polski w snowboardzie na Olimpiadzie w Soczi Aleksandrą Król, podczas których można było nauczyć się jak dobrze przygotować się do sezonu.

Wszystkie wtorkowe imprezy sportowe wpisują się w realizację rządowego programu Razem bezpieczniej w szkołach powiatu nowotarskiego.

Dla wszystkich kochających sport inaczej ( a było ich nie mało!) odbył się drugi turniej w e-sporcie. Do gry o tytuł mistrza szkoły przystąpiło 14 uczniów Goszczyńskiego, w rozgrywkach FIFA 15.  Po kilkugodzinnej ‘bieganinie’ po wirtualnym boisku finał należał do Marka Radeckiego  (1D). Srebro wywalczył Łukasz Lis (1A)  zaś brąz przypadł Łukaszowi Ceterze (2E). Szczegółowa relacja i wyniki poniżej.

A pomiędzy tym wszystkim, od rana do zakończenia Dnia Luzu, otwarte były sale kinowe, do których zachęcał różnorodny repertuar - od komedii muzycznej poprzez kino szpiegowskie aż do tematyki wojennej - oraz zapach popcorn’u roznoszący się po korytarzach Liceum. Popcorn i słodkości, którymi zajadali się uczniowie został sfinansowany przez Radę Rodziców - dziękujemy!

Ostatnim punktem programu była gala rozdania nagród w III edycji plebiscytu Sewerynusy. W tym roku nowością były kategorie: Złote, Srebrne i Brązowe Usta, które wyłoniły najczęściej i najchętniej cytowanych profesorów. Podczas gali zaprezentowano najsłynniejsze powiedzenia z lekcji, a pytanie nagrodzonej Srebrnymi Ustami prof. Mirosławy Czyż „…ale co ja takiego powiedziałam?” już staje się kolejnym z nich. W tradycyjnym głosowaniu społeczność uczniowska wyłoniła z grona profesorskiego nominowanych i zwycięzców do nagród w następujących kategoriach: Mistrz Selfie, Mistrz Suchara, Guru oraz Kogo zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę? Plebiscyt, zorganizowany z przymrużeniem oka, świadczy o dużym poczuciu humoru i dystansie do siebie uczniów i nauczycieli I LO. Nagrody w plebiscycie, podobnie jak w latach poprzednich, zostały wykonane własnoręcznie przez Samorząd Uczniowski.

FIFA 15

Uczestnicy:

Jakub Bus 1C

Radosław Szaflarski 1C

Maksymilian Maciaś 1C

Jakub Habura 1C

Natalia Nowak 1B

Marcin Migiel 1B

Rafał Grzelak 1F

Łukasz Wojtas 1G

Łukasz Cetera 2E

Marek Radecki 1D

Daniel Jendrusiak 1E

Rafał Lelito 1C

Łukasz Lis 1A

Krzysztof Zarębczan 2F

Po losowaniu i przydzieleniu grup uczestnikom rozegrano mecze systemem każdy z każdym. Do następnej fazy turnieju awansowali dwaj najlepsi z każdej grupy.

Faza grupowa:

GR. A

1. Rafał Grzelak 7 5-1

2. Marcin Migiel 7 4-2

3. Jakub Habura 3 3-4

4. Daniel Jendrusiak 0 3-8

GR. B

1. Łukasz Lis 9 14-0

2. Marek Radecki 6 10-9

3. Radosław Szaflarski 3 8-4

4. Jakub Bus 0 1-20

GR. C

1. Rafał Lelito 4 9-4

2. Łukasz Wojtas 4 4-3

3. Natalia Nowak 0 1-7

GR. D

1. Krzysztof Zarębczan 6 7-3

2. Łukasz Cetera 3 6-5

3. Maksymilian Maciaś 0 1-6

od lewej: miejsce, imię i nazwisko, punkty, zdobyte i stracone bramkikolorem zielonym oznaczono zawodników, którzy awansowali do ćwierćfinałów

Ćwierćfinał:

Rafał Grzelak – Łukasz Wojtas 3:1

Łukasz Lis – Marcin Migiel 2:1

Rafał Lelito – Łukasz Cetera 0:1

Krzysztof Zarębczan – Marek Radecki 2:3 (po dogrywce)

Półfinał:

Rafał Grzelak – Łukasz Lis 2:3 (po dogrywce)

Łukasz Cetera – Marek Radecki 2:5

Mecz o 3 miejsce:

Łukasz Cetera – Rafał Grzelak 3:0 (walkower)

Mecz o 1 miejsce:

Łukasz Lis – Marek Radecki 4:5 (po dogrywce)

pogrubioną czcionką oznaczono zwycięzców poszczególnych meczy

brąz – Łukasz Cetera z 2E

srebro – Łukasz Lis z 1A

złoto – Marek Radecki z 1D

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy turnieju! Podziękowania należą się wszystkim zawodnikom za udział oraz postawę fair play. Ponadto dziękujemy uczniom, którzy pomogli w organizacji II edycji Szkolnego Turnieju Fifa. Byli to: Karol Chowaniec (1C), Jakub Bus (1C), Jakub Habura (1C) oraz Rafał Lelito (1C).

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=91