Goszczyński na luzie

Dodał: admin 25 czerwca 2015 19:28

W I LO im. Seweryna Goszczyńskiego, jak co roku w ostatnim tygodniu przed wakacjami uczniowie i nauczyciele postanowili się wyluzować. W programie Dnia Luzu Szkolnego, przygotowanego przez Samorząd Uczniowski, znalazły się imprezy sportowe, turniej w e-sporcie i III gala rozdania Sewerynusów.Tradycyjnie, rozegrano towarzyski mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. W tym roku nauczyciele okazali się lepsi od uczniów, w dwóch meczach z reprezentacjami  klas 2 h i 1h, profesorowie wygrali 2:0.


W piłce nożnej w pierwszym meczu nauczyciele pokonali reprezentację dziewcząt 4:1, zaś w drugim meczu zostali pokonani przez reprezentację klasy 2a 1:2. Mecz pomiędzy reprezentacjami klas 2a i 2g zakończył się wynikiem 2:1.


Mecze to nie jedyne atrakcje, jakie miały miejsce w budynku sali gimnastycznej. Żeńska część naszej społeczności uczniowskiej mogła także wziąć udział w zajęciach karate - samoobrona dla dziewcząt, prowadzonych przez drugoklasistki Paulinę i Karolinę. Zajęcia w szkolnej siłowni, prowadzone przez ucznia klasy II Kubę, przyciągnęły nie tylko chłopaków - wśród uczestników znalazły się również dziewczęta. Jak widać, nie tylko chłopcy chcą być macho.


Żeby dopełnić różnorodności, odbyły się także zajęcia z naszą absolwentką, reprezentantką Polski w snowboardzie na Olimpiadzie w Soczi Aleksandrą Król, podczas których można było nauczyć się jak dobrze przygotować się do sezonu.


Wszystkie wtorkowe imprezy sportowe wpisują się w realizację rządowego programu Razem bezpieczniej w szkołach powiatu nowotarskiego.


Dla wszystkich kochających sport inaczej ( a było ich nie mało!) odbył się drugi turniej w e-sporcie. Do gry o tytuł mistrza szkoły przystąpiło 14 uczniów Goszczyńskiego, w rozgrywkach FIFA 15.  Po kilkugodzinnej ‘bieganinie’ po wirtualnym boisku finał należał do Marka Radeckiego  (1D). Srebro wywalczył Łukasz Lis (1A)  zaś brąz przypadł Łukaszowi Ceterze (2E). Szczegółowa relacja i wyniki poniżej.


A pomiędzy tym wszystkim, od rana do zakończenia Dnia Luzu, otwarte były sale kinowe, do których zachęcał różnorodny repertuar - od komedii muzycznej poprzez kino szpiegowskie aż do tematyki wojennej - oraz zapach popcorn’u roznoszący się po korytarzach Liceum. Popcorn i słodkości, którymi zajadali się uczniowie został sfinansowany przez Radę Rodziców - dziękujemy!


Ostatnim punktem programu była gala rozdania nagród w III edycji plebiscytu Sewerynusy. W tym roku nowością były kategorie: Złote, Srebrne i Brązowe Usta, które wyłoniły najczęściej i najchętniej cytowanych profesorów. Podczas gali zaprezentowano najsłynniejsze powiedzenia z lekcji, a pytanie nagrodzonej Srebrnymi Ustami prof. Mirosławy Czyż „…ale co ja takiego powiedziałam?” już staje się kolejnym z nich. W tradycyjnym głosowaniu społeczność uczniowska wyłoniła z grona profesorskiego nominowanych i zwycięzców do nagród w następujących kategoriach: Mistrz Selfie, Mistrz Suchara, Guru oraz Kogo zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę? Plebiscyt, zorganizowany z przymrużeniem oka, świadczy o dużym poczuciu humoru i dystansie do siebie uczniów i nauczycieli I LO. Nagrody w plebiscycie, podobnie jak w latach poprzednich, zostały wykonane własnoręcznie przez Samorząd Uczniowski.


 


FIFA 15


Uczestnicy:


Jakub Bus 1C


Radosław Szaflarski 1C


Maksymilian Maciaś 1C


Jakub Habura 1C


Natalia Nowak 1B


Marcin Migiel 1B


Rafał Grzelak 1F


Łukasz Wojtas 1G


Łukasz Cetera 2E


Marek Radecki 1D


Daniel Jendrusiak 1E


Rafał Lelito 1C


Łukasz Lis 1A


Krzysztof Zarębczan 2F


Po losowaniu i przydzieleniu grup uczestnikom rozegrano mecze systemem każdy z każdym. Do następnej fazy turnieju awansowali dwaj najlepsi z każdej grupy.


 


Faza grupowa:


GR. A


1. Rafał Grzelak 7 5-1


2. Marcin Migiel 7 4-2


3. Jakub Habura 3 3-4


4. Daniel Jendrusiak 0 3-8


 


GR. B


1. Łukasz Lis 9 14-0


2. Marek Radecki 6 10-9


3. Radosław Szaflarski 3 8-4


4. Jakub Bus 0 1-20


 


GR. C


1. Rafał Lelito 4 9-4


2. Łukasz Wojtas 4 4-3


3. Natalia Nowak 0 1-7


 


GR. D


1. Krzysztof Zarębczan 6 7-3


2. Łukasz Cetera 3 6-5


3. Maksymilian Maciaś 0 1-6


od lewej: miejsce, imię i nazwisko, punkty, zdobyte i stracone bramkikolorem zielonym oznaczono zawodników, którzy awansowali do ćwierćfinałów


 


Ćwierćfinał:


Rafał Grzelak – Łukasz Wojtas 3:1


Łukasz Lis – Marcin Migiel 2:1


Rafał Lelito – Łukasz Cetera 0:1


Krzysztof Zarębczan – Marek Radecki 2:3 (po dogrywce)


 


Półfinał:


Rafał Grzelak – Łukasz Lis 2:3 (po dogrywce)


Łukasz Cetera – Marek Radecki 2:5


 


Mecz o 3 miejsce:


Łukasz Cetera – Rafał Grzelak 3:0 (walkower)


 


Mecz o 1 miejsce:


Łukasz Lis – Marek Radecki 4:5 (po dogrywce)


pogrubioną czcionką oznaczono zwycięzców poszczególnych meczy


 


brąz – Łukasz Cetera z 2E


srebro – Łukasz Lis z 1A


złoto – Marek Radecki z 1D


Serdecznie gratulujemy zwycięzcy turnieju! Podziękowania należą się wszystkim zawodnikom za udział oraz postawę fair play. Ponadto dziękujemy uczniom, którzy pomogli w organizacji II edycji Szkolnego Turnieju Fifa. Byli to: Karol Chowaniec (1C), Jakub Bus (1C), Jakub Habura (1C) oraz Rafał Lelito (1C).


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=91