Gala podsumowująca projekt Razem bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego

Dodał: admin 30 października 2015 16:59

W dniu 27 października na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbył się koncert podsumowujący projekt Razem bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego. Organizatorem tego wydarzenia była nasza szkoła pod kierownictwem pani Marty Domalik oraz Joanny Jethon- Sułkowskiej.W dniu 27 października na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbył się koncert podsumowujący projekt " Razem bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego". Organizatorem tego wydarzenia była nasza szkoła pod kierownictwem pani Marty Domalik oraz Joanny Jethon- Sułkowskiej.


Sam projekt " Razem bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego"zakłada realizację szeregu programów profilaktycznych i szkoleniowych mających na celu zwiększenie wiedzy o bezpiecznych zachowaniach wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, konieczności zdrowego trybu życia oraz zagrożeniach, jakie niosą uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Realizacja działań trwa od stycznia 2015 i kończy się w grudniu bieżącego roku.


Po powitaniu wszystkich zgromadzonych przez panią Dyrektor Marię Kopeć, głos zabrał Starosta Powiatu Nowotarskiego pan Krzysztof Faber. Wyraził podziękowanie za duże zaangażowanie młodzieży w działania podejmowane w ramach projektu.


Całą imprezę z dużą swobodą i poczuciem humoru prowadzili Katarzyna Jachymiak oraz Maciej Fryźlewicz Podczas koncertu zaprezentowali się uczniowie szkół biorących udział w projekcie- z Nowego Targu: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Ekonomicznych, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy. Rabkę reprezentowało I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera, a Jabłonkę Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte. Był zespół folkowy, wokalistki śpiewały w języku polskim, angielskim i francuskim. Młodzież grała na gitarze, skrzypcach, instrumentach perkusyjnych. Uczennice z Ekonomika rozgrzały publiczność układem tanecznym.Uczniowie ze SOSzW przedstawili scenkę na temat bezpieczeństwa. Naszą szkołę reprezentowała wokalistka z klasy pierwszej- Anna Rusin z piosenką "Hot Stuff". Publiczność rozgrzał występ zespołu Plan B w składzie Daria Skowrońska, Patrycja Ziemianek, Kamil Kozub i Marcin Grywalski. Na koniec grupa teatralna „Pod zabytkowym wieszakiem” z Goszcza zaprezentowała się w przedstawieniu autorstwa pani Hanny Sięki pod tytułem „Nic się nie da zrobić!”. Podczas koncertu nagrodzono finalistów konkursu fotograficznego i filmowego organizowanego przez Zespół Szkół nr 1- Sokół. Można było zobaczyć ich prace na temat „Bezpieczny uczeń- spokojny rodzic". Licznie zgromadzona publiczność ze szkół ponadgimanzjalnych oraz Szkoły Podstawowej im. Antoniny Tatar z Suchego gromkimi brawami nagrodziła wykonawców. Nad bezpieczeństwem wszysktich obecnych czuwała Służba Maltańska działająca na terenie Goszcza oraz ratownicy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego.


Opracowała Joanna Jethon- Sułkowska


Zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=115 (fot. Hubert Zaręba)