Turnieje w piłce siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dodał: admin 18 listopada 2015 20:32

Zwycięstwo chłopców z Goszcza!

Tradycyjnie, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w sali sportowej I Liceum przeprowadzono turnieje w piłce siatkowej, w których rywalizowało siedem drużyn.

W zawodach kobiet uczestniczyły cztery zespoły: Workhouse, Absolwentki, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu i gospodynie – reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. W turnieju panów wystąpiły trzy drużyny: Smoki, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu. Grano systemem punktowym (każdy z każdym) do dwóch wygranych partii, do 21pkt w turnieju kobiet i do 25 w turnieju mężczyzn. W zawodach drużyn żeńskich pierwsze miejsce zajął Workhouse, wygrał wszystkie mecze z bardzo wyraźna przewagą. Panie z tej drużyny dały pokaz pięknej i skutecznej gry. Absolwentki pokonały obie szkolne reprezentacje, ale zwycięstwo w meczu z ZSE nie przyszło łatwo. Zawziętości i ambicji nie brakowało zawodniczkom ZSE i I LO. Tym razem wygrały uczennice Ekonomika w stosunku 2 : 1. Nie było zdecydowanego lidera w turnieju panów. Pod nieobecność drużyny Absolwentów, karty rozdawali gospodarze, reprezentanci I Liceum. Po bardzo wyrównanych spotkaniach wygrali z drużyną „Smoków” 2 : 1 oraz z ZSE w Nowym Targu 2 : 0. Pokaz skuteczności dali - rozgrywający Sobiesław Górski i atakujący Hubert Derebas i Jakub Złydaszyk. Drugie miejsce zajęła drużyna „Smoków”, która wygrała, po wyrównanym spotkaniu, z ZSE 2 : 1. Organizatorami Turnieju byli: Monika Posmyk, działaczka sekcji sportowej Absolwentów przy UKS „Gimpel” Nowy Targ oraz Barbara Wcisło i Piotr Jabłoński członkowie Zarządu UKS „Gimpel”, nauczyciele w I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w ramach projektu „Razem bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego”. Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił Piotr Jabłoński, spotkania prowadził również Łukasz Jurek. Kierownikiem sekretariatu, w turnieju kobiet, była Barbara Wcisło. W turnieju mężczyzn sekretariat prowadziła Joanna Jaworska, uczennica ZSE. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomagały w przeprowadzeniu zawodów.

Wyniki turniej kobiet:

Absolwentki – I LO 2 : 0 (6, 6); Workhouse – ZSE 2 : 0 (9, 4); Workhouse – I LO 2 : 0 (5, 6); Absolwentki – ZSE 2 : 0 (19, 19); I LO – ZSE – 1 : 2 (-7, 18, -9); Workhouse - Absolwentki 2 : 0 (9, 14).

Kolejność miejsc w turnieju kobiet:

1.Workhouse; 2.Absolwentki; 3.Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu; 4.I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu.

Wyniki turnieju mężczyzn:

I LO – Smoki 2 : 1 (15,-25,12); Smoki – ZSE 2 : 1 (20, -28, 13); I LO – ZSE 2 : 0 (17, 19).

Kolejność miejsc w turnieju mężczyzn:

1. I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu; 2. Smoki; 3. Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.

Składy drużyn:

Workhouse – Agata Bałos, Beata Mik, Dorota Stopiak, Aleksandra Firek, Marta Lorenc, Edyta Cholcarz; Absolwentki – Karolina Majewska, Kinga Bomba, Monika Posmyk, Kinga Batkiewicz – Pieprzak, Joanna Rymarczyk – Panczakiewicz, Marta Rymarczyk; ZSE – Joanna Kubicz, Paulina Kubicz , Anna Łuka, Joanna Jaworska, Marzena Majerczak, Weronika Morawa, Zuzanna Habura, Karolina Borowicz, Magdalena Markowicz, Martyna Piton; I LO – Justyna Jachera, Magdalena Wysoczyńska, Anna Polak, Weronika Florek, Dominika Bańska, Anna Gał, Martyna Orszulak.

I LO – Hubert Derebas, Sobiesław Górski, Marcin Bednarczyk, Dariusz Bednarczyk, Łukasz Wojtas, Jakub Złydaszyk; Smoki – Kinga Wartak, Urszula Mirek, Julita Niepsuj, Tomasz Rolka, Łukasz Jurek, Bartłomiej Wojtas, Krzysztof Krauzowicz; ZSE – Damian Jurzec, Dawid Smętek, Mateusz Dziechciowski, Kamil Gołdyn, Grzegorz Dziechciowski, Joanna Kubicz.

Komunikat z zawodów oraz więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=126