naglowek - tlo

Wykład dr Macieja Jachymiaka na temat depresji

Dodał: admin 24 listopada 2015 08:54

W ramach projektu Razem bezpieczniej w szkołach powiatu nowotarskiego w dniu 19 listopada odbył się w naszej szkole wykład prowadzony przez specjalistę w dziedzinie psychiatrii dr Macieja Jachymiaka z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu.W/w projekt zakłada poszerzenie wiedzy na temat szeroko pojętego zdrowia i bezpieczeństwa społeczeństwa.


Od lat obserwuje się wzrost liczby osób dotkniętych uzależnieniami oraz wzrost liczby zaburzeń depresyjnych i samobójstw. Problemy te dotyczą w dużej mierze młodzieży, ale również osób dorosłych. Istotnym jest więc podniesienie poziomu wiedzy na tamaty naszego zdrowia psychicznego.


Dr Maciej Jachymiak w przystępny i ciekawy sposób przybliżył młodzieży naszej szkoły problem depresji jako choroby dotykającej ludzi niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, płci, pochodzenia czy statusu społecznego. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są przyczyny depresji, jak ją rozpoznać, jak leczyć oraz przede wszystkim jaką profilaktykę stosować. Wykład pana Macieja Jachymiaka pozwolił zgromadzonym w auli zrozumieć, że depresję można wyleczyć, choć jest to problem złożony, a proces leczenia może być długotrwały. Uczniowie zostali również uświadomieni, iż zdrowie psychiczne jest bardzo istotne, a wizyta u lekarza psychiatry czy psychoterapeuty w razie problemów powinna być czymś normalnym.


Liczymy na kolejne spotkania z doktorem Maciejem Jachymiakiem oraz przybliżenie nam innych problemów związanych z naszym zdrowiem.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=131

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności