...do you know English?

Dodał: admin 2 marca 2016 20:35

Po raz dziewiąty już uczniowie I LO im. Seweryna Goszczyńskiego oraz II LO im. Św. J. Królowej próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie How well do you know English?

W zmaganiach uczestniczyło ponad 30 uczniów z obu szkół. Ten międzyszkolny konkurs składał się z dwóch etapów, w trakcie których uczestnicy mieli za zadanie napisać test sprawdzający wiedzę gramatyczno-leksykalną oraz kulturową z języka angielskiego. Po pierwszej części wyłoniono po trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły. Wyniki kolejnego etapu wyłoniły następujących zwycięzców: I miejsce zajęła Dominika Młynarczyk (I LO), II miejsce uzyskali ex aequo Zuzanna Jędryka oraz Dariusz Stopka (oboje II LO), III miejsce należało do Kacpra Antolaka (I LO), czwarte natomiast zajął Robert Tomaszkowicz (I LO), piąte miejsce przypadło Magdalenie Chandze (II LO)

Rozdanie nagród nagród odbyło się 25 lutego w auli I LO Zostały one wręczone przez panią dyrektor I Liceum Marię Kopeć, panią wicedyrektor II Liceum Małgorzatę Borowicz, pana Jacka Sowę – dziennikarza sportowego i absolwenta I LO oraz nauczycielki języka angielskiego i zarazem organizatorki konkursu panie Agnieszkę Dziuban-Kłaput oraz Ewę Komperdę. Rozdanie nagród poprzedziło krótkie przedstawienie w wykonaniu Anny Gal i Wiktorii Krawczyk, któe wcieliły się w role Mary i Katy, „Hamerykanek” z Chicago. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej, Radę Rodziców II LO oraz wydawnictwa Oxford University Press, Macmillan oraz Person.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=161