XII Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dodał: admin 11 kwietnia 2016 08:42

W środę, 6 kwietnia 2016 r. odbył się w auli naszej szkoły finał XII Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowany przez Polsko-Niemieckie Forum Podhale.Nasza drużyna w składzie: Paweł Pietraszek (2d), Marcelina Howaniec (2g) i Paulina Półtorak (2a) wywalczyła pierwsze miejsce pokonując 18 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Serdecznie gratulujemy !Miejsce drugie zajęła drużyna LO im. Królowej Jadwigi w Nowym Targu, a na miejscu trzecim uplasowała się drużyna z gimnazjum w Klikuszowej.


Nagrody zwycięskim drużynom wręczała pani Regina von Ahn, attachee prasowy Konsulatu Niemiec w Krakowie oraz pani Ewa Papierz-Łapsa, prezes zarządu Polsko-Niemieckiego Forum Podhale. Jury konkursu doceniło również pracę i zaangażowanie pozostałych uczestników finału - wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki.


Atmosfera podczas konkursu była gęsta od emocji. Wyniki zmagań roztrzygnęły się dosłownie w ostatniej turze pytań. Drużynę pierwszą od drugiej różniły tylko 2 punkty. W decydującej fazie zwycięska drużyna z Goszcza zdołała zwiększyć swój dorobek punktowy i bezapelacyjnie zwyciężyła w konkursie.


Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zachęcamy naszych uczniów do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=174