Małopolska Licealiada w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dodał: admin 26 kwietnia 2016 18:43

Brązowe medale Urszuli Tokarczyk i Bartłomieja Chowańca!

Małopolski Szkolny Związek Sportowy przeprowadził na terenie Lotniska w Nowym Targu wojewódzkie indywidualne biegi przełajowe szkół ponadgimnazjalnychZawody odbyły się po raz pierwszy w nowej formule. Oddzielnie startowali zawodnicy posiadające licencje PZLA i bez licencji. Zdecydowanie więcej było biegaczy bez licencji, co jest normalnym zjawiskiem, piłkę potrafi kopnąć każdy, aby systematycznie biegać i to dobrze, trzeba być twardzielem. Ośrodkami lekkoatletycznymi, które tym razem zaprezentowały się w zawodach szkolnych były: Tarnów, Olkusz, Nowy Targ, Rabka Zdrój, Oświęcim, Kraków Brzesko, Nowy Sącz, Bochnia, Limanowa, Wadowice, Wieliczka. Pokrywa się to z rozmieszczeniem sekcji lekkoatletycznych w Małopolsce.


Dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie, członkowie UKS „Gimpel” Nowy Targ, startujący w gronie zawodników z licencjami, czyli z biegaczami zarejestrowanymi w Polskim Związku Lekkiej Atletyki.


W kategorii juniorek (1998) trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Urszula Tokarczyk. Przegrała tylko Anną Hruby reprezentującą Kraków i Amy Antolak z Rabki Zdrój. Wśród juniorek młodszych (1999) Joanna Rypel zajęła szóste miejsce, ósma była Weronika Florek. Mistrzynią została Jowita Nowak, drugie miejsce zajęła Izabela Skalak obie z Tanowa, brązowy medal zdobyła Kamila Barczyk z Olkusza.


Wśród chłopców, rok urodzenia 1999, brązowy medal wywalczył Bartłomiej Chowaniec, wyprzedzili go Krzysztof Obrzut w Nowego Sącza i Paweł Widłak z Olkusza. W kategorii wiekowej 1996-97, czyli wśród seniorów i juniorów, czwarte miejsce zajął Szymon Waksmundzki. Medale zdobyli: 1. Patryk Marmon, 2. Henryk Warzecha obaj z Nowego Sącza, 3. Mateusz Bzdyl z Wieliczki.


W gronie zawodniczek bez licencji, wśród 62 juniorek młodszych (1999), na 23 miejscu uplasowała się Julia Sproch. W tej samej kategorii wiekowej chłopców, 40. miejsce zajął Gabriel Duda, a 44 Maciej Jeziorczak, startowało 60 biegaczy.


Szkoda, że MSZS nie uwzględnił w swoim terminarzu imprez, Ogólnopolskiego Finału w Sztafetowych Biegach Przełajowych, który odbędzie się w dniach 23-24.04.2016 r. w Łodzi. Dwa trudne starty w odstępie jednego dnia, to grube nieporozumienie. Dla 18 najlepszych biegaczek i biegaczy, reprezentujących Województwo na zawodach centralnych, warto było poczynić zmiany.


 


GRATULUJEMY!


 


Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=183

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl