Pożegnanie Maturzystów

Dodał: admin 10 maja 2016 20:26

29 kwietnia w Naszym Liecum odbyło się uroczyste pożegnanie Maturzystów.

Wydarzenie to zostało uświetnione obecnością Starosty Nowotarskiego - pana Krzysztofa Fabera, Prezes Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej- pani Danuty Hajnos , byłego Burmistrza Miasta Nowy Targ – pana Marka Fryźlewicza oraz Przewodniczącego Rady Rodziców - pana Tadeusza Ligęzy. W uroczystości wzięli licznie udział Rodzice Absolwentów.

W trakcie oficjalnej części pożegnania maturzystów wręczonych zostało 29 świadectw ukończenia szkoły z wyróżnieniem, najwyższą średnią za trzy lata nauki uzyskała Klaudia Bednarczyk z klasy 3H - 5,38. Prymusi zostali nagrodzeni pamiątkowymi zestawami: pióro i długopis, ufundowanymi przez Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej. Kolejno uhonorowano uczniów osiągających wysokie wyniki w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych- otrzymali oni pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy I LO.

Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy byli zaangażowani w działalność charytatywną w Szkolnym Wolontariacie Młodzieżowym oraz pracę w samorządzie szkolnym. Wszyscy Absolwenci otrzymali od swoich młodszych kolegów pamiątkowe pinsy z logotypem szkoły. Tradycyjnie już, Maturzyści złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły, po czym uroczyście przekazali sztandar kolegom z klas drugich.

Uroczystość zwieńczyły przemowy pana Starosty Krzysztofa Fabera, pani Dyrektor Marii Kopeć oraz przedstawicieli Absolwentów i Samorządu Uczniowskiego. Zarówno żegnający jak i żegnani życzyli młodzieży połamania piór na maturze, wysokich wyników, pamiętania o miejscu swojego pochodzenia, o nieprzemijającej wartości Dobra, Prawdy i Piękna, ale przede wszystkim tego, by odważnie iść przez życie, bo jak mawiał Mark Twain: Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Razem z tegorocznymi Maturzystami pracę zawodową w Naszej Szkole zakończyła pani prof. Bożena Szlembarska, były gorące podziękowania Uczniów, Dyrekcji i życzenia zdrowia i radości na dalsze lata.

Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem: Klasa 3a: Mateusz Bukowski, Marta Florek, Izabela Kopeć, Martyna Sołtys, Dagmara Zych Klasa 3b: Mariola Dziedzic, Magdalena Kluska, Joanna Pluta, Agnieszka Szczerba, Pola Zborowska Klasa 3c: Aleksandra Broja, Kacper Kowal Klasa 3d: Natalia Pańszczyk Klasa 3e: Agnieszka Gal, Paulina Gąsienica, Katarzyna Ligęza, Agnieszka Pabin Klasa 3f: Maciej Bafia, Mikołaj Szostek Klasa 3g: Aleksandra Nowak, Joanna Plewa, Andrzej Szaflarski, Urszula Święty, Paulina Styrczula Klasa 3h: Klaudia Bednarczyk, Paulina Cudzich, Natalia Kidoń, Magdalena Wysoczyńska, Jakub Złahoda

Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych: Klasa 3f: Mikołaj Szostek – zdobycie tytułu finalisty XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Paulina Suska – zdobycie tytułu laureata oraz indeks UJ w Konkursie Wiedzy Etnologicznej, Klasa 3g: Andrzej Szaflarski – zdobycie dwukrotne tytułu laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki oraz zdobycie tytułu laureata w konkursie o „Złoty Indeks” Politechniki Krakowskiej, Klasa 3h: Klaudia Bednarczyk – dwukrotne zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ , Jakub Złahoda – zdobycie tytułu laureata w konkursie o „Złoty Indeks” Politechniki Krakowskiej oraz zdobycie tytułu finalisty Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki matury!!!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=188