Zakwalifikowani do finału OMTTK PTTK

Dodał: admin 16 maja 2016 19:22

W dniach 13-14 V 2016 r. odbył się etap wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK w Pyzówce k/ Nowego Targu.

Eliminacje równocześnie przeprowadzane były na poziomie szkół: ponadgimnazjalnych, gimnazjum i szkół podstawowych. Razem brało udział 15 szkół (po 3-osobowe drużyny).

Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Andrzej Szaflarski 3G, Mikołaj Głodziak 2A i Norbert Raducki 2G, która zdobyła 1 miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych. Uzyskała kwalifikację do finału konkursu, który odbędzie się w czerwcu. Indywidualnie 1 m-ce z testu krajoznawczego uzyskał Mikołaj Głodziak.

Konkurencje turniejowe obejmowały:

1. część teoretyczna (100 zadań): test krajoznawczy obejmujący zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielenia pierwszej pomocy.

2. część praktyczna: pokonywanie rowerowego toru przeszkód, pierwsza pomoc, turystyczne ABC (rozpoznawanie atrakcji turystycznych woj. małopolskiego, rozpoznawanie ptaków, mierzenie odległości w terenie, gra azymutowa), turystyczny marsz na orientację oraz ocenę zdobytych odznak turystycznych PTTK. Drużyna opracowała Kartę Zespołu.

Uczniowie naszej Szkoły od 44. lat corocznie biorą udział w OMTTK PTTK, osiągając sukcesy w eliminacjach wojewódzkich.

Opiekunem uczniów była Pani mgr Mirosława Czyż. Gratulujemy Drużynie!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=190