naglowek - tlo

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce

Dodał: admin 30 maja 2016 17:07

10 medali zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ

Wielkie emocje towarzyszyły występom dziewcząt i chłopców, rywalizujących w grupach wiekowych junior i junior młodszy o tytuły Mistrzów Województwa. Jak to w ostatnich latach bywa, zdecydowanie więcej osób startowało kategorii junior młodszy, a i poziom sportowy w tej grupy był wyższy.Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci UKS „Gimpel” Nowy Targ. Zdobyli, łącznie w obu kategoriach, 10 medali, cztery złote, pięć srebrnych i jeden brązowy! Dziewczęta i chłopcy podzielili się dorobkiem medalowym równo, po pięć. Jeden medal, złoty, zdobyły juniorki młodsze, a dziewięć grupa starsza.


Mistrzyniami Województwa zostały Weronika Florek, Małgorzata Łopata, Ksenia Olcoń, Joanna Rypel w biegu sztafetowym 4x400 metrów oraz juniorka Magdalena Wysoczyńska w skoku w dal. Wśród chłopców dwa złote medale zdobył Krzysztof Kosakowski, który wygrał w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem.


Drugie miejsca zajęli: Julia Szymusiak w biegu na 400 metrów, Alicja Kojs w rzucie oszczepem, Dawid Pulit w trójskoku i Norbert Raducki w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem. Jako trzecia ukończyła bieg na 800 metrów Urszula Tokarczyk. Tuż za podium uplasowały się: Joanna Rypel w biegu na 400 metrów juniorek młodszych, Weronika Florek w pchnięciu kulą 3 kg (ustanowiła rekord Szkoły 8.65), Sabina Krupa w pchnięciu kulą 4 kg.


Nasi pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: 5. Dawid Pulit w skoku w dal, 7. Bartłomiej Chowaniec w biegu na 1500 metrów juniorów młodszych, 9. Kamil Jaworski na 400 metrów, 10. Ksenia Olcoń, 11. Małgorzata Łopata obie na 100 metrów juniorek młodszych.GRATULUJEMY!!!


Komunikat z zawodów oraz więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=192


I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności