naglowek - tlo

IX Memoriał im. Jakuba Marka w Piłce Siatkowej

Dodał: admin 5 czerwca 2016 20:07

Panie z Workhouse jak burza! Zdobyły trzeci puchar Gimpla!

Po raz dziewiąty spotkały się uczestniczki Memoriału im. Jakuba Marka. Uroczystość otwarcia zaszczycili obecnością Państwo Danuta i Stanisław Markowie, którzy przybliżyli zawodniczkom postać Syna. Śp. Jakub zginął pod Mont Blanc.Tym razem do zawodów przystąpiły trzy zespoły: Workhouse, Absolwentki i Reprezentantki I Liceum. Faworytkami były zawodniczki Workhouse, które zajęły pierwsze miejsca w poprzednich dwóch turniejach (z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Sylwestrowy), organizowanych przez UKS „Gimpel” działający przy I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu.


Przewidywania znalazły potwierdzenie w przebiegu zawodów. Workhouse wygrało z Absolwentkami i I Liceum w stosunku 2 : 0. Oczywiście, jak to w sporcie bywa, były momenty bardzo dobrej gry przeciwniczek, szczególnie Absolwentek, które w pierwszej partii przegrały nieznacznie, bo do 21. Również w czasie batalii o drugie miejsce, po gładkim zwycięstwie Absolwentek 25 : 11 w pierwszej partii, w drugiej Licealistki wzmocnione dwoma absolwentkami, stawiły mocny opór i przegrały nieznacznie 22 : 25.


Wszystkie drużyny uhonorowano pucharami i dyplomami, Beatę Skrzesińską - Milc najlepszą zawodniczkę turnieju, wyróżniono statuetką. Nagrody wręczali Pani Barbara Wcisło oraz Panowie Stanisław Marek, Hubert Borowski i Łukasz Jurek. Zawody rozegrano systemem punktowym do 25, do dwóch wygranych partii. W turnieju uczestniczyło 19 zawodniczek, w tym siedem absolwentek.


Organizatorami zawodów byli: Monika Posmyk reprezentantka Komisji Sportowej Absolwentów przy UKS „Gimpel” Nowy Targ oraz nauczyciele wychowania fizycznego Barbara Wcisło i Piotr Jabłoński.


Wyniki:


Absolwentki – Workhouse 0:2 (-21,-12);


I LO – Absolwentki 0:2 (-11,-22);


I LO – Workhouse 0:2 (-9,-12).


Kolejność:


1.Workhouse,


2.Absolwentki,


3. I Liceum.


Składy:


Workhouse: Beata Skrzesińska Milc, Sylwia Jagosz, Marta Lorenc, Katarzyna Niedośpiał, Joanna Wyrwa, Agnieszka Talip, Sabina Chmiel;


Absolwentki: Monika Posmyk, Agata Sarna - Pohrebny, Joanna Rymarczyk – Panczakiewicz, Kinga Batkiewicz – Pieprzak, Anna Truta, Edyta Domalik;


I LO: Alicja Kojs, Justyna Jachera, Wiktoria Zarębczan, Anna Szewczyk, Karolina Kula, Katarzyna Majerczyk.


Sędziowali: Hubert Borowski i Łukasz Jurek.GRATULUJEMY!


Komunikat z zawodów oraz więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=194


I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności