Miting lekkoatletyczny „I Ty możesz zostać Mistrzem”

Dodał: admin 3 października 2016 15:48

W trzecim mitingu z cyklu „I TY możesz zostać Mistrzem”, pierwszy raz po przerwie wakacyjnej, wzięła udział grupa lekkoatletów UKS „Gimpel” Nowy Targ działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego Nowym Targu. Celem startu był sprawdzian formy przed najważniejszymi imprezami międzyszkolnych.

Nasi kandydaci do reprezentacji w sztafetowych biegach przełajowych 10x1500 metrów i do udziału w Małopolskiej Licealiadzie w Lidze Lekkoatletycznej w biegu na 1500 metrów, tym razem startowali w innych konkurencjach. Maciej Jeziorczak spełnił swoje marzenie i popróbował biegu sprinterskiego. Na 200 metrów uzyskał rezultat 25.97, zajął 10 miejsce w gronie juniorów młodszych. Drugi z naszych potencjalnych reprezentantów, Gabriel Duda sprawdził się na 800 metrów. Wynik 2:20.25 nie jest powalający, ale jak na pierwszy start w tej konkurencji, jest do przyjęcia.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją, po raz pierwszy w barwach „Gimpla” wystąpił Marek Radecki. W biegu na 1500 metrów uzyskał rezultat 4:58.50. Czekamy na progres.

Nie może poradzić sobie z techniką Dawid Pulit, po dobrym przygotowaniu atletycznym w pierwszym miesiącu wakacji, wypoczynek w drugim był dla niego szkodliwy. Jeden raz trafił w belkę, zakończył rywalizację wynikiem 5.42.

Joanna Rypel pobiegła na 400 metrów płaskie, uzyskała rezultat 1:09.82, zajęła piąte miejsce wśród juniorek młodszych.

Zgodnie z przewidywaniami, po wakacyjnym wypoczynku, formę, szczególnie chłopcy, będą musieli dopiero budować.

Wyjazd na zawody został sfinansowany przez Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej.

Komunikat końcowy i więcej zdjęć można pobrać na stronie UKS „Gimpel” Nowy Targ, www.uksgimpel.org.pl

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=212