Turniej w Piłce Siatkowej Mężczyzn z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dodał: admin 17 listopada 2016 17:09

Zwycięstwo chłopców z „Goszcza”!

W drugim Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przeprowadzonym przez działaczy UKS „Gimpel” Nowy Targ, grali mężczyźni. Do udziału zaproszono cztery drużyny: Absolwentów, P&P (w poprzedniej edycji „Smoki”), Reprezentację I Liceum i Reprezentację II klas I Liceum. Grano systemem punktowym (każdy z każdym) do dwóch wygranych partii, do 15 pkt.Nie było zdecydowanego faworyta do zwycięstwa w turnieju. W roku 2015 wygrali gospodarze – uczniowie I Liceum. Również tym razem Licealiści stanęli na wysokości zadania. Podniesieni na duchu przez wygraną drugiej drużyny z Absolwentami, stoczyli heroiczny bój z P&P. Po przegranej pierwszej partii do „6”, w dwóch kolejnych wygrali w stosunku 18:16! W bratobójczym pojedynku z drugą drużyną też nie było łatwo. Pierwszą partię wygrali do „6”, ale w drugiej, po wyrównanym boju ulegli do 13. Łut szczęścia i większe obycie siatkarskie zadecydowały o sukcesie, 18:16 w trzeciej, a w całym meczu 2:1. Wbrew przedmeczowym przypuszczeniom, spotkanie z Absolwentami było najspokojniejsze, prowadzenie w obu partiach otwartej gry przyniosło wyraźną wygraną - 2:0 i zwycięstwo w Turnieju. Drugie miejsce zajął zespół P&P, pokonał zdecydowanie, w stosunku 2:0 Absolwentów i drugą drużyną I Liceum. Nadzieje „Goszczyńskiego” zajęły trzecie miejsce, a Absolwenci czwarte.


Organizatorami Turnieju byli: Monika Posmyk, działaczka sekcji sportowej Absolwentów przy UKS „Gimpel” Nowy Targ, Hubert Derebas i Piotr Jabłoński prezes Zarządu UKS „Gimpel”, nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Nagrody, puchary i dyplomy, ufundowała Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Spotkania prowadzili: Mikołaj Głodziak, Paweł Dziedzina, Aleksander Apostoł, Tomasz Rolka, Maria Sudoł, Hubert Borowski. Sekretariatem kierowały Maria Sudoł i Monika Posmyk, pomagali Maciej Mastela, Paweł Dziedzina, Michał Gacek, Sobiesław Górski. W Turnieju uczestniczyła jedna pani i 21 panów. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomagały w przeprowadzeniu zawodów.


Wyniki turnieju mężczyzn:


I LO II klasy – Absolwenci 2 : 1 (16,-10,10); I LO – P&P 2 : 1 (-6,16,16); P&P – Absolwenci 2 : 0 (10,4); I LO – I LO II klasy 2 : 1 (6,-13,16); I LO – Absolwenci 2: 0 (12,9); P&P – I LO II klasy 2:0 (8,13).


 


Kolejność miejsc w turnieju mężczyzn:


1. I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu; 2. Piękna i Piękni; 3. I LO II klasy; 4. Absolwenci.


Składy drużyn:


I Liceum –Marcin Bednarczyk, Łukasz Wojtas, Jakub Złydaszyk, Bartosz Duda, Mikołaj Głodziak;


P&P – Kinga Wartak, Tomasz Rolka, Łukasz Jurek, Bartłomiej Wojtas, Krzysztof Krauzowicz, Szymon Śliwiński;


I Liceum II klasy – Maciej Mastela, Paweł Dziedzina, Patryk Wojtyczek, Adrian Kamiński, Wiktor Szerszeń;


Absolwenci – Hubert Borowski, Dariusz Bizub, Sobiesław Górski, Hubert Derebas, Aleksander Apostoł, Michał Gacek.


 


GRATULUJEMY!


Więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=231

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl