Nasi Uczniowie myślą o innych!

Dodał: admin 20 grudnia 2016 19:36

Kolejny raz uczniowie Nasze Szkoły udowodnili, że nie myślą wyłącznie o sobie, ale potrafią zaangażować się w działania na rzecz drugiego człowieka. Członkowie klas 1a, 1d i 2e, zamiast tradycyjnej wymiany prezentów w ramach klasowych mikołajek, włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. Postanowili pomóc konkretnej osobie, wybranej spośród potrzebujących wytypowanych przez wolontariuszy Paczki i zebrali na jej rzecz 2254 zł.Młodzież odpowiedziała na potrzeby samotnej starszej pani, borykającej się z problemami zdrowotnymi i osobistymi, wyposażając ją w podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego, środki czystości oraz żywność. Uczniowie dołączyli również upominek świąteczny, chcąc podzielić się radością ze zbliżającego się Bożego Narodzenia. Według relacji z dostarczenia paczki, zakupione rzeczy sprawiły wybranej osobie wiele radości i bardzo ją wzruszyły. Były to rzeczy spełniające wszystkie standardy Szlachetniej Paczki - nowe, dobrej jakości i zaspokajały wskazane przez zainteresowaną potrzeby.


Warto podkreślić, że pomysł wyszedł od uczniów - sami go przedstawili, sami zebrali pieniądze, sami zaplanowali jego realizację, sami zaangażowali dorosłych do pomocy, wtedy kiedy było to potrzebne. Inicjatorem i koordynatorem akcji była Marysia Jarkiewicz z klasy 1a.


A co z mikołajkami w klasie? I tak się odbyły! Uczniowie klasy 1d wymienili się... listami, w których napisali, co dobrego w sobie nawzajem dostrzegają. Dobre słowo przecież nic nie kosztuje, a bywa bezcenne.


Gratulujemy zaangażowanym klasom inicjatywy, energii i postawy otwartej na drugiego człowieka.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=240

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl