Koncert kolęd 2016

Dodał: admin 23 grudnia 2016 13:47

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta, które my Polacy celebrujemy wyjątkowo. Również uczniowie I LO im. Goszczyńskiego organizują co roku Koncert Kolęd wprowadzający wszystkich w magiczny nastrój świąteczny.Koncert rozpoczął się w południe, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Wśród honorowych gości byli: pani Aniela Kasiniak - wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, pan Zbigniew Krauzowicz - przedstawiciel Biura Promocji Nowego Targu, pan Bolesław Bara - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Nauczyciele Emeryci I LO, Rodzice, Absolwenci Szkoły oraz inni entuzjaści naszej szkoły i pięknego śpiewu. Gości powitała i złożyła serdeczne życzenia świąteczne Dyrektor Szkoły – pani Maria Kopeć.


Przeżyjmy to jeszcze raz…


Młodzież działająca w szkolnym wolontariacie intonuje „Wśród nocnej ciszy”, wkrótce cała sala dołącza się do wspólnego śpiewu.


Po chwili na scenę wybiega zmarznięta klasa IB, która śpieszy z darami powitać „Jezusa narodzonego”. Akompaniują: Kasia Miętus – altówka, Kinga Szewczyk- skrzypce, Olga Sobańska - fortepian, Jan Sproch – gitara.


Pastuszkowie z klasy ID grają na lirze, kozłowych dudeczkach, piszczałce i multaneczkach. Niezwykle barwne przedstawienie teatralno- muzyczne przygotowała pani prof. Hanna Sięka. Na scenie pojawiło się czterech tenorów,i kilkunastu pasterzy i wdzięczące się do nich pastereczki.


Pod przewodnictwem Barbary Pieróg i Michała Zubka, klasa IIE zachęca wszystkich do pójścia do stajenki, gdzie aniołowie się radują i pod niebiosy wyśpiewują: „Gloria in excelsis Deo”.


Anna Korkosz, Agnieszka Wolska, Anna Rusin z klasy IIF stawiają na region i wykonują pastorałkę góralską: „Oj Maluśki, Maluśki’.


Wśród witających nowonarodzonego Zbawiciela nie może zabraknąć sportowców z klasy IH! Na scenie czują się swobodnie jak na boisku i w sportowych strojach, przy akompaniamencie gwizdka tudzież wuwuzeli wykonują kolędę autorstwa swojej wychowawczyni – pani Renaty Przybyła.


„Tryumfy Króla Niebieskiego” budzą uczniów klasy IF i obwieszcza ona śpiewem narodziny Zbawiciela. Solo śpiewają anielskimi głosami Marysia Łukasz, Aniela Szczęch i Gabriela Szyszka. Gabrysia wykonuje bardzo wzruszająco piosenkę Skaldów „Ciemno tej nocy betlejemskiej było”.


„W grudniowe noce, zimowe noce, Dzieciątko Boże z zimna dygoce…” Kto Mu ogrzeje rączęta? Wiadomo klasa IIF!!!


Świętami pachnie też w Niemczech. Klasa IIG wykonuje niemieckie klasyki: „O Tannenbaum”, ”Kling Glockchen” oraz „Alle Jahre wieder” (przepiękne solo w wykonaniu Angeliki Stramy!)


Ostatnimi czasy trudno o białą zimę. W tym roku zapewni nam ją Stanisław Kwak z klasy IE, który swoim swingującym głosem przywoła „White Christmas”. Publiczność gotuje owacje na stojąco!!!


Absolutny gwóźdź programu!!! „Nad Betlejem w ciemną noc śpiewa pieśń aniołów chór…” Wśród nich można dostrzec uskrzydlonych Pedagogów z Goszcza, którzy z natchnieniem śpiewają „Gloria in Excelsis Deo”!!! Akompaniuje Michał Kostrz z klasy IIIB.


„W noc mroźną, gwiaździstą, gdzieś słychać z oddali śpiew…” . Tak pięknie mogą śpiewać tylko dziewczyny z klasy 2D: Zuzanna Kubowicz, Dorota Wojnarowicz, Karolina Zacher i Wiktoria Zarębczan.


„Tak szybko mija każdy dzień, więc zwolnij bieg, zatrzymaj się. Niech cicha noc otuli cię. Właśnie tobie dziś podarować chcę ten anioła śpiew…” Tak śpiewa Monika Gubała z klasy 2B


Tego jeszcze na naszych koncertach nie było! Przepiękne kolędy „Gdy śliczna panna…” i „W żłobie leży” w wykonaniu kwartetu smyczkowego Wiktoria Krawczyk z klasy 3H, Ola Kutyła z klasy 2C, Angelika Strama z klasy 2G i Jan Mrożek z klasy 1C!


„W tę betlejemską, jasną noc, Bóg słowo spełnił swe: Syn z dziewicy rodzi się, nadzieję światu śle” Co się działo dalej? O tym śpiewa nam o tym klasa 2D. Na gitarze akompaniuje Zuzanna Kubowicz


„Przybieżeli do Betlejem pasterze…” To popularna kolęda nieznanych autorów z XVII w. Dzisiaj w zjawiskowym wykonaniu Anny Mogilskiej, Angeliki Stramy i Gabrieli Zagaty z klasy 2G.


„Mario czy już wiesz…?” Ta cudowna piosenka o Maryi i Jezusie była częścią ścieżki dźwiękowej filmu „Syn Boży”. Wykonywał ją zespół Pentatonix. Tym razem słyszymy ją w nie mniej zachwycającym wykonaniu Gabrieli Zagaty z klasy 2G.


„Hola, hola, pasterze z pola!” Do pójścia do stajenki, do przywitania Pana i ofiarowania Mu darów serca nawołuje donośnymi głosami klasa 2B.


„Skrzypi wóz, wielki mróz na ziemi…”. Ale nie przeszkadza on zupełnie klasie 2G, która pod przewodnictwem Gabrieli Zagaty, Michała Wojtarowicza i Przemka Wesołowskiego, wybrała się do stajenki prosić Dzieciątko o pokój na tym świecie.


„Jest taki dzień, w którym gasną wszelkie spory…” Te życzenia wystukuje na własnych klatkach piersiowych klasa IIIB.


A na koniec męskie rockowe granie w wykonaniu Bartka Klamerusa z klasy 2C (gitara), Michała Wojtarowicza (gitara) i Kamila Tylki z klasy 2G (perkusja) oraz Maćka Wojtarowicza, grającego na basie. Mocno, głośno i dziewczyny mdleją z zachwytu!!!


Na najsłynniejszej scenie Podhala zaprezentowały się w sumie 23 zespoły. Świetną konferansjerkę okraszoną humorem zagwarantowali Magda Maraszek i Bartek Fryźlewicz z klasy IIC. Koncert Kolęd stał na bardzo wysokim poziomie, mieliśmy okazję poznać zdolności muzyczne, wokalne, teatralne i poczucie humoru naszej młodzieży. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (być może na światowych scenach!!!)


Opr. Jadwiga Leja i Dorota Żmuda


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=244


filmy: https://www.youtube.com/channel/UC95cTxsIHwtGj5c-K6wRmhQ