naglowek - tlo

Trzeci Turniej o Puchar I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego

Dodał: admin 27 stycznia 2017 20:42

Druga wygrana Absolwentów!

Już piąty turniej, w roku szkolnym 2016/2017, przeprowadziła sekcja piłki siatkowej w UKS „Gimpel” Nowy Targ. Po turniejach kobiet i mężczyzn, w okazji Narodowego Święta Niepodległości i Sylwestrowym, przyszła kolej na nową inicjatywę – Turniej Noworoczny. Realizacja Sylwestrowych postanowień przerodziła się w inaugurację siatkarskich potyczek w roku 2017, uczestniczyło w nim siedem drużyn, cztery żeńskie i trzy męskie.Turniej mężczyzn toczył się pod dyktando Absolwentów I Liceum i Recreo. Drużynę I Liceum, poszukującą kandydatów do udziału w rozgrywkach w roku szkolnym 2017/2018, po raz kolejny reprezentowali uczniowie klas drugich i pierwszych. Dla nich, zgodnie z założeniami, był to turniej szkoleniowy.


Fascynujące spotkanie, decydujące o pierwszym miejscu, rozegrały drużyny Absolwentów i Recreo. Po świetnej grze, zwycięsko z pierwszej próby wyszło Recreo – 25:14. W drugiej partii mieliśmy pokaz wysokich umiejętności zawodników obu zespołów. Rywalizacja toczyła się według scenariusza, punkt za punkt, w końcówce nieco lepsi okazali się Absolwenci, wygrali 25:23! Rewelacyjne popisy uczestników osiągnęły apogeum w decydującym starciu. Umiejętności i łut szczęścia zadecydowały o wygranej Absolwentów 15:11 i ich zwycięstwie w Turnieju. Aktorów tego widowiska usatysfakcjonowały wyrazy uznania stałych kibiców licealnych zmagań w piłce siatkowej – dziękujemy za pokaz wysokich umiejętności, za dostarczenie ogromnej porcji wrażeń i emocji! Było to trzecie spotkanie drużyn męskich, pierwsze wygrała reprezentacja I Liceum (z uczniami trzecich klas), dwa kolejne Absolwenci I Liceum.


Uczestniczące w Turnieju drużyny wyróżniono pucharami i dyplomami, które ufundowała Rada Rodziców. Organizatorem zawodów był Piotr Jabłoński, nauczyciel wychowania fizycznego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, we współpracy z działaczami UKS „Gimpel” Nowy Targ Moniką Posmyk, Kingą Kasprzak i Hubertem Borowskim.


Mecze sędziowali: Natalia Kowalczyk, Aleksander Apostoł, Piotr Jabłoński. Sekretariat prowadziła Monika Posmyk z pomocą Patryka Wojtyczka, Huberta Borowskiego i Łukasza Jurka.


Wyniki turnieju mężczyzn: Recreo – I LO 2:0 (15, 16); Recreo – Absolwenci 1:2 (14, - 23, - 11); Absolwenci – I LO 2:0 (17, 8). Kolejność w turnieju mężczyzn: I. Absolwenci I Liceum, 2. Recreo, 3. I Liceum Ogólnokształcące.


Składy drużyn:


Absolwenci – Aleksander Apostoł, Hubert Borowski, Hubert Derebas, Michał Pyzowski, Łukasz Jurek;


Recreo – Krzysztof Krauzowicz, Kinga Wartak, Paweł Jasiorkowski, Przemysław Borowy, Szymon Śliwiński.


I LO – Natalia Kowalczyk, Weronika Słota, Daniel Koszarek, Patryk Wojtyczek, Maciej Mastela, Dominik Gach, Dominik Machaj.


Więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=253

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności