Evviva l’arte! Evviva Halszka!

Dodał: admin 3 lutego 2017 17:51

Miło nam poinformować, że uczennica kl. 3d Halszka Fryźlewicz będzie reprezentowała nasze LO w eliminacjach okręgowych XLI Olimpiady Artystycznej (sekcja historii sztuki), które odbędą się w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Znana całej społeczności szkolnej redaktor naczelna „Goszczyński Times” dała się tym razem poznać jako wytrawny znawca dziejów sztuki, zwłaszcza malarstwa europejskiego, i pozytywnie przeszła etap szkolny (13.12) tej olimpiady, rozwiązując test wiedzy o sztuce i pisząc błyskotliwy esej interpretujący obraz Jana Vermeera pt. Czytająca list. Teraz przed Olimpijką część pisemna (13.02 br.) i dwuczęściowy egzamin ustny (14.02) w Krakowie.

Trzymamy kciuki za wytrwałość Halszki w feryjnym maratonie naukowym i za jej sukces podczas eliminacji w Krakowie! Opiekunem uczennicy jest mgr G. Klag.