naglowek - tlo

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dodał: admin 15 lutego 2017 18:35

15 lutego br. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Cieszy się on co roku wielkim powodzeniem. Do etapu szkolnego zakwalifikowało się 8 drużyn. Pytania obejmowały różnorodne dziedziny np. muzykę, dzieła artystyczne, politykę, geografię, literaturę, sport, historię. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, a niektóre pytania były prawdziwym wyzwaniem.Konkurs wygrała drużyna z klasy 1e w składzie: Natalia Czerniak, Nicole Lesner i Ania Pawlikowska (96 pkt). Drugie miejsce przypadło w udziale drużynie z klasy 2g w składzie: Ania Mogilska, Ewa Bendyk, Michał Wojtarowicz (86pkt), a trzecie miejsce znowu powędrowało do 1e: Kasia Bielak, Kasia Słowik Ada Derebas (85pkt).


Przeprowadziłam ze zwycięskim teamem krótki wywiad.
JL: Które pytanie sprawiło Wam największą trudność?
Natalia, Ania, Nicole: Pytanie nr 13 jak to na trzynastkę przystało wprawiło nas w osłupienie! Malarstwo to nie jest naszą mocną stroną,a przedstawione dzieła Holbein'a. Durer'a czy Klee'a nie należały do najpopularniejszych.


JL: Czy naprawdę znałyście wszystkie przedstawione utwory muzyczne (klasyczne i współczesne), czy też trochę „strzelałyście”?
Natalia, Ania , Nicole: Wszystkie interesujemy się muzyką. Ania jest specjalistką od muzyki klasycznej, a dla nas współczesna muzyka niemiecka to żadne tabu, toteż pytania muzyczne sprawiły nam ”frajdę” i na wszystkie odpowiedziałyśmy poprawnie.


JL: Czy myślicie już o następnym etapie konkursu, w którym staniecie w szranki z najlepszymi uczestnikami z podhalańskich szkół?
Natalia, Ania, Nicole: Na razie jesteśmy oszołomione sukcesem, ale gdy emocje opadną, będziemy kontynuować poszerzanie naszej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Pracy przed nami dużo ale... damy radę!


W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie gratuluję sukcesu i życzę udanego występu w kolejnym etapie! Mach's gut!


Jadwiga Leja
I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności