II Nowotarski Dzień Misyjny

Dodał: admin 19 października 2014 17:57

We wtorek 21 października 2014r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbędzie się II Nowotarski Dzień Misyjny zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.W ramach Tygodnia Misyjnego obchodzonego w Kościele powszechnym, Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy naszym Liceum organizuje Nowotarski Dzień Misyjny. Skierowany jest on do uczniów wszystkich typów szkół znajdujących się na terenie miasta Nowy Targ.


Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na działalność misjonarzy na różnych kontynentach, zapoznanie uczniów z krajobrazem, kulturą i tradycją krajów misyjnych, a także ukazanie codziennych problemów jakie występują wśród tamtejszych mieszkańców oraz zachęcenie młodzieży szkolnej do włączenia się w działalność misyjną na terenie miasta i szkoły - wyjaśniają organizatorzy.


Pierwsza i druga część spotkań odbywać się będzie w Miejskim Ośrodku Kultury, natomiast część trzecia dla uczniów gimnazjów w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl