Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – finał!

Dodał: admin 3 kwietnia 2017 18:17

29 marca odbył się już po raz trzynasty Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Niezmiennie cieszy się on wielkim powodzeniem wśród uczniów gimnazjów oraz liceów całego Podhala.W auli I LO im. Goszczyńskiego zgromadziło się 21 trzyosobowych zespołów, które wygrały poprzedni etap w swoich szkołach. Naszymi reprezentantkami były : Natalia Czerniak, Nicole Lesner, Ania Pawlikowska z klasy Ie (op. J. Leja)


Pani Dyrektor powitała młodzież oraz gości: konsula honorowego Austrii pana Andrzeja Tombińskiego, wicestarostę powiatu nowotarskiego pana Władysława Tylkę, wizytatora Kuratorium Oświaty w Krakowie pana Leszka Ciężobkę,  inspektora Urzędu Miasta panią Elizę Wątor, rzeczoznawcę ds. wiedzy o krajach niemieckojęzycznych panią Andrea Schulze, dyrektora MOK pana Bolesława Barę oraz nauczycieli-opiekunów uczestników.


Przemowy gości honorowych nie trwały długo, albowiem wszyscy byli niezwykle ciekawi rozgrywki. Jakież to wymyślne pytania „uknuli” tym razem germaniści z Polsko-Niemieckiego Forum Podhale? Geografia, historia, sławni ludzie, obyczaje, sport, muzyka – tematy okraszone pięknymi zdjęciami przewijały się na ekranie jak w kalejdoskopie. W loży dla gości słychać było od czasu do czasu westchnienia bezradności i komentarze „Oj ciężko byłoby się dostać na podium!” A drużyny w pocie czoła odgrzebywały z zakamarków pamięci potrzebne informacje.


Ania, Nicole i Natalia szły jak burza. Po pierwszym etapie były na drugim miejscu. Jednak w drugim etapie oprócz wiedzy trzeba mieć też trochę szczęścia do wylosowanych pytań. Dziewczęta trafiały na trudne pytania. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce . Nie zmienia to faktu, że nasze specjalistki od wiedzy o krajach niemieckojęzycznych włożyły całe serce i mnóstwo czasu w przygotowanie się do tego trudnego konkursu i godnie reprezentowały nasza szkołę. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=283