Wojciech Kaleta w finale konkursu wiedzy o prawie wyborczym

Dodał: admin 19 kwietnia 2017 07:47

Uczeń klasy Ia Wojciech Kaleta awansował do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”!Pomimo bardzo dużej konkurencji (w konkursie wzięło udział 4127 uczniów z całej Polski), Wojtek z powodzeniem przeszedł zarówno szkolny, jak i wojewódzki etap konkursu. Test ze znajomości Kodeksu Wyborczego w pierwszym etapie wyłonił 273 uczestników, którzy następnie mieli za zadanie napisać pracę na jeden z trzech podanych przez Organizatorów tematów.


W każdym województwie komisje złożone z komisarzy wyborczych i dyrektorów Delegatur Krajowego Biura Wyborczego dokonały wyboru jednego lub dwóch najlepszych opracowań. Pod uwagę brano poprawność językową, twórczy charakter tekstu oraz dobór i umiejętność korzystania z literatury przedmiotu i sporządzenia bibliografii.


Jak poinformowała Delegatura KWB w Krakowie, za najlepszą w województwie małopolskim uznano pracę Wojtka Kalety, który tym samym awansował do ogólnopolskiego finału konkursu. W swojej pracy „E-voting: szansa i zagrożenie” Wojtek omawiał korzyści i niebezpieczeństwa płynące z ewentualnego wprowadzenia w Polsce możliwości głosowania elektronicznego.


Gratulujemy kolejnego sukcesu i życzymy powodzenia w wielkim finale! Odbędzie się on 25 kwietnia w Warszawie. Każdy z 21 zakwalifikowanych uczestników odpowie przed Państwową Komisją Wyborczą na trzy pytania o różnych stopniach trudności.


Opiekunem Wojtka jest mgr Katarzyna Sikora, a w czasie powstawania pracy podpowiedzi z zakresu poprawności językowej udzielał mgr Grzegorz Klag.


zdjęcie: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=294

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl