X Memoriał im. Jakuba Marka w Piłce Siatkowej Kobiet

Dodał: admin 4 maja 2017 20:27

Niezawodne Absolwentki – kolejne zwycięstwo!

Już po raz dziesiąty spotkały się drużyny siatkarek na Memoriale poświęconym pamięci Jakuba Marka, absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Śp. Jakub Marek zginął tragicznie pod Mont Blanc.W zawodach uczestniczyły: Absolwentki - pielęgnujące tradycje damskiej piłki siatkowej w „Goszczyńskim”, zaproszona drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu oraz gospodynie, uczennice I Liceum.


Z przyjemnością można stwierdzić, że Absolwentki nie tylko zachowały sprawność demonstrowaną w czasie pobytu w Liceum, ale nadal podnoszą swoje umiejętności sportowe. W spotkaniu z uczennicami I Liceum pozwoliły rywalkom zgromadzić 16 pkt w pierwszej partii i 21 w drugiej. Równie dobrze zaprezentowały się w meczu z drużyną Zespołu Szkół Technicznych i Placówek. Wygrały 2:0, w partiach – do 20 i 14 pkt. Uczennicom na długo pozostaną w pamięci: skuteczne, aż do bólu, zbicia Kingi Batkiewicz – Pieprzak i Agaty Sarny – Pohrebny, zastawianie i kiwki Oksany Pugah, świetna gra w polu i w ataku Moniki Posmyk – Gratulacje!


W meczu szkolnych drużyn, pokaz skutecznej gry dały reprezentantki Zespołu Szkół Technicznych. Po bardzo widowiskowym spotkaniu, obfitującym w długie wymiany, odniosły zwycięstwo 2:0, w partiach do 13 i 11. Stali bywalcy turniejów organizowanych przez UKS „Gimpel” Nowy Targ, z satysfakcjom podkreślali wzrost poziomu sportowego prezentowanego przez uczennice, uczestniczki tego wydarzenia sportowego. Umiejętnościami i skutecznością zwracały na siebie uwagę Bernadeta Błachut i Adrianna Derebas.


Drużyny uczestniczące w zawodach uhonorowano pucharami i dyplomami. Bernadetę Błachut, najlepszą zawodniczkę wśród uczennic, wyróżniono statuetką. Dekorował Pan Stanisław Marek w towarzystwie Pana Huberta Borowskiego, sędziego głównego Turnieju.


Organizatorami zawodów byli działacze UKS „Gimpel” Nowy Targ, Barbara Wcisło sekretarz Klubu, Monika Posmyk działaczka sekcji Absolwentów, Piotr Jabłoński prezes Klubu.


Funkcje sędziowskie pełnili: Hubert Borowski, Hubert Derebas, Oskar Nowak.


Wyniki: Absolwentki – I Liceum 2:0 (16,21); Absolwentki – ZST i P 2:0 (20,14); ZST i P – I Liceum 2:0 (13,11).


Składy drużyn:


Absolwentki – Monika Posmyk, Agata Sarna – Pohrebny, Kinga Batkiewicz – Pieprzak, Oksana Pugah;


ZST i P – Angelina Czarny, Marzena Gubała, Bernadeta Błachut, Wiktoria Siodłak, Anna Waligóra, Iwona Jarząbek, Angelika Kowalczyk, Natalia Bury;


I Liceum – Natalia Kowalczyk, Weronika Słota, Anna Sienka, Agnieszka Kojs, Adrianna Derebas, Joanna Kałafut.


 


Więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=297

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl