X Memoriał im. Jakuba Marka w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Dodał: admin 4 maja 2017 20:52

Recreo o włos przed Absolwentami!

Uroczystość otwarcia Memoriału zaszczycili obecnością Państwo Danuta i Stanisław Markowie, którzy przybliżyli zawodnikom postać Syna. Śp. Jakub zginął pod Mont Blanc.W zawodach wzięło udział pięć drużyn. Gospodarze wystawili potencjalnych reprezentantów Szkoły w następnych latach, uczniów klas I i II oraz żegnających się ze Szkołą trzecioklasistów. W roli testerów drużyn z I Liceum wystąpiły uznane zespoły - Recreo i Absolwenci. Zawody przeprowadzono systemem „każdy z każdym”, do dwóch partii, do 15 pkt. O kolejności decydowała suma punktów za zwycięstwa i remisy, a w przypadku równowagi, lepszy bilans małych punktów. Specyfika regulaminu spowodowała, że był to Turniej walki o każde, skuteczne, przebicie piłki na drugą stronę. Trzy spotkania zakończyły się remisami 1:1, trzy drużyny, w ostatecznym rozrachunku, miały po sześć punktów. O pierwszym miejscu decydował rezultat przedostatniego spotkania Recreo i Absolwentów. Wygrana Absolwentów różnicą 4 małych punktów zapewniała im zwycięstwo w Turnieju, skończyło się różnicą 2 punktów (112 pkt). Pierwsze miejsce zajął zespół Rekreo (114 pkt). Bardzo dobrym występem pożegnali się ze Szkołą uczniowie klas III, ulegli tylko późniejszym zwycięzcom. Remisem zakończyło się spotkanie klas drugich i pierwszych, 1:1 (13,-13). Czwarte miejsce zajęła reprezentacja drugoklasistów dzięki lepszej sumie punktów w całym Turnieju.


Trzy najlepsze drużyny uhonorowano pucharami, wszystkie otrzymały dyplomy. Najlepszego zawodnika wśród uczniów, Mateusza Słoninę reprezentującego klasy pierwsze, wyróżniono statuetką. Nagrody wręczał Pan Stanisław Marek. W imieniu Rodziny podziękował organizatorom, absolwentom Szkoły, nauczycielom i uczestnikom zawodów.


Turnieje kobiet i mężczyzn przeprowadzone w ramach Memoriału, to piąty i szósta impreza siatkarska zorganizowane przez UKS „Gimpel” w tym roku szkolnym. Poprzednio odbyły się z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Noworoczny. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz absolwenci I Liceum i innych szkół z terenu powiatów  nowotarskiego i tatrzańskiego. Organizatorami zawodów byli, Piotr Jabłoński prezes UKS „Gimpel” Nowy Targ i Hubert Derebas członek sekcji Absolwentów. Nagrody ufundowali Państwo Danuta i Stanisław Markowie.


Gmina Miasta Nowy Targ nie przyjęła oferty Klubu w ramach zadania publicznego na szkolenie młodzieży w zakresie piłki siatkowej i piłki ręcznej oraz na pokrycie kosztów zakupu nagród dla uczestników turniejów w piłce siatkowej. Tym samym, UKS „Gimpel” Nowy Targ, jedyny klub sportowy w Nowym Targu, który od kilkunastu lat, w dniu 11 listopada organizuje imprezy sportowe – dwa turnieje z okazji Narodowego Święta Niepodległości - również w tegorocznej edycji, poświęconej 99 rocznicy, będzie osamotnionym organizatorem i płatnikiem(!).


Wyniki: LO Klasy III – I LO Klasy II 2: 0 (14, 10); Recreo – I LO Klasy I 2:0 (7,7); I LO Klasy III – Absolwenci 2:0 (14,13); II LO Klasy II - Recreo 0:2 (-8,-11); I LO Klasy I – I LO Klasy III 0:2 (-7,-8); I LO Klasy II – Absolwenci 0:2 (-10, -14); Recreo – I LO Klasy III 2:0 ( 6,9); I LO Klasy II – I LO Klasy I 1:1 (13,-13); Recreo – Absolwenci 1:1 (-9, 11); I LO Klasy I – Absolwenci 1:1 (- 14,6). .


Kolejność: 1. Recreo 6 pkt (114); 2. Absolwenci 6 pkt (112); 3. I LO Klasy III 6 pkt (105); 4. I LO Klasy II 1 pkt (96); 5. I LO Klasy I 1 pkt (68).


Składy: Recreo – Piotr Budz, Bartłomiej Wojtas, Krzysztof Krauzowicz, Jacek Bałos;


Absolwenci – Hubert Derebas, Mateusz Brzyzek, Oskar Nowak, Hubert Borowski;


I LO Klasy III – Marcin Bednarczyk, Bartosz Duda, Jakub Złydaszyk, Łukasz Wojtas, Mateusz Słonina;


I LO Klasy II – Paweł Dziedzina, Patryk Wojtyczek, Łukasz Radzik, Adrian Kamiński, Daniel Koszarek;


I LO Klasy I – Mateusz Słonina, Dominik Machaj, Andrzej Kuczak, Kamil Gorlicki, Adrian Waluś, Samuel Jaromin, Patryk Gątkiewicz.


Sędziowie: Hubert Borowski, Oskar Nowak, Paweł Dziedzina, Patryk Wojtyczek, Dominik Machaj, Mateusz Słonina, Bartosz Duda, Piotr Jabłoński, Łukasz Radzik.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=298

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl